Seniorzy szkolą się z obsługi komputera

Życie na emeryturze to czas, który w pełni trzeba wykorzystać. Warto realizować pasje, próbować nowych rzeczy i dokształcać się. Dobrym pomysłem jest rozwijanie umiejętności obsługi komputera. Zwłaszcza w dzisiejszych czasach seniorzy powinni być grupą społeczną, która potrafi świadomie korzystać  z sieci.

W ramach organizowania społeczności lokalnej, chętni seniorzy z terenu gminy Dębica mają możliwość uczestniczenia w kursach komputerowych przeprowadzanych na terenie poszczególnych miejscowości. Szkolenia odbywają się przy współpracy z Centrum Szkoleniowo-Terapeutycznym SELF oraz Centrum Edukacyjno-Szkoleniowego z Gorlic.

Trener Marcin Litwa w sposób bardzo przystępny i profesjonalny zapoznaje seniorów z Dziennego Domu Senior+ w Kochanówce oraz Brzeźnicy z podstawami obsługi komputera, krok po kroku ucząc ich pisania i formatowania tekstów, tworzenia folderów, korzystania z wyszukiwarek. Z kolei pan Grzegorz Świder z Centrum Edukacyjno-Szkoleniowego z Gorlic pokazuje seniorom z Pustkowa-Osiedla jak internet może umożliwić im bezpieczną i szybką komunikacje z najbliższymi, zarezerwowanie wizyty u lekarza, opłacenie rachunków, podstawową znajomość programów komputerowych.

To tylko niektóre z informacji jakie uczestnicy zdobędą podczas dwumiesięcznych warsztatów szkoleniowych.

Organizując tego typu kursy zależy nam na tym, aby wiek nie stanowił bariery w podążaniu za nowoczesnością. Chcemy sprawić, by jak najwięcej seniorów z naszej gminy w pełni poznało możliwości internetu i potrafiło z niego korzystać w sposób świadomy i bezpieczny, jednocześnie przy tym dobrze się bawiąc w gronie ludzi w podobnym wieku, podzielających ich zainteresowania.

Źródło: https://ugdebica.pl/aktualnosci/seniorzy-szkola-sie-z-obslugi-komputera-2949.html