Nadeszły zmiany – czy seniorzy z Gminy Dębica sobie poradzą?

Transformacja Gminnego Ośrodka Pomocy Społecznej w Centrum Usług Społecznych zakończyła się sukcesem już w grudniu ubiegłego roku. Od tamtej pory podejmowano wiele standardowych działań na rzecz lokalnej społeczności, a także pozyskano środki na nowe inicjatywy. W związku z przemianą przedstawiciele Klubów Seniora z Gminy Dębica spotkali się w urzędzie, aby porozmawiać o jakości usług skierowanych do osób starszych oraz niepełnosprawnych.

Klub Aktywności Lokalnej, w ramach którego przeprowadzane będą działania, oferuje liczne warsztaty i zajęcia, a także wycieczki oraz spotkania integracyjne. Jak podkreślają seniorzy, podobne inicjatywy są dla nich bardzo ważne.

Już za niedługo seniorzy będą mogli skorzystać między innymi z warsztatów Nordik walking, gimnastyki, rękodzieła, a także spotkań z dietetykiem. Planowane są również wyjazdy krajoznawcze oraz zajęcia prozdrowotne na basenie w Latoszynie-Zdroju.

Klub Aktywności Lokalnej to nie jedyne działanie prowadzone przez Centrum Usług Społecznych. Kluby rodzinne, czyli inicjatywy dla rodzin z dziećmi, powstaną  na terenie całej Gminy Dębica. Na najmłodszych i ich opiekunów czekają pikniki, warsztaty oraz seminaria.