Trening pamięci dla seniorów w ramach Klubu Aktywności Lokalnej

Średnia długość ludzkiego życia wydłuża się wraz z każdym kolejnym pokoleniem.  Z wiekiem rośnie  również ryzyko pojawienia się chorób neurodegeneracyjnych i utraty sprawności mózgu. Na szczęście, można temu zapobiec poprzez odpowiednią profilaktykę.

Takie działania na terenie gminy realizowane są w ramach Klubu Aktywności Lokalnej w Kochanówce, gdzie podczas cyklicznych spotkań z psycholog Anną Świerk Seniorzy regularnie ćwiczą pamięć i inne funkcje poznawcze mózgu. Ostatnie warsztaty koncentrowały się na rozwijaniu umiejętności matematycznych i kreatywności osób starszych. Doskonaliły ich słownictwo, trenowały pamięć roboczą oraz spostrzegawczość.

Naukowo udowodniono, że wszelkie zadania, łamigłówki czy rebusy o różnym poziomie trudności mobilizują seniorów do myślenia, zapamiętywania, a także pomysłowości poprawiając tym samym ich koncentrację, intelekt oraz umiejętności logicznego myślenia. To świetna zabawa, a zarazem terapia dla każdego.

Wszystkich zainteresowanych serdecznie zapraszamy na kolejne spotkania. To świetny sposób na utrwalenie zdobytych już umiejętności oraz możliwość spędzenia wolnego czasu w kreatywnej zabawie.

 

Projekt „Centrum Usług Społecznych w gminie Dębica – nowa jakość życia mieszkańców” współfinansowany jest z Europejskiego Funduszu Społecznego w ramach Programu Operacja Wiedza Edukacja Rozwój; Oś priorytetowa II Efektywne polityki publiczne dla rynku pracy, gospodarki i edukacji; Działanie 2.8 Rozwój usług społecznych świadczonych w środowisku lokalnym

Źródło: https://ugdebica.pl/aktualnosci/trening-pamieci-dla-seniorow-w-ramach-klubu-aktywnosci-lokalnej-3362.html