Narodowe Święto Niepodległości – zaproszenie – Serwis informacyjny Miasta Dębica

02 listopada 2022

Ikonka głośnika

Loading…

Uroczystość religijno-patriotyczna z udziałem kompanii Wojska Polskiego, Koncert Zespołu Pieśni i Tańca „Igloopolanie” połączony z wręczeniem honorowych wyróżnień, to główne punkty tegorocznych obchodów Narodowego Święta Niepodległości, które odbędą się w piątek 11 listopada. Wydarzeniom towarzyszył będzie bogaty blok przedsięwzięć towarzyszących: lekcja śpiewu patriotycznego, maraton pływacki oraz raut niepodległości.

Tegoroczne obchody Święta Niepodległości w Dębicy rozpoczną się o godz. 10:00 na Placu Gryfitów. Przy figurze Matki Bożej, wzniesionej w 1919 r. jako wotum wdzięczności za odzyskaną niepodległość, odbędzie się modlitwa oraz złożenie wiązanek kwiatów przez delegacje. Następnie, o godz. 10:30 w kościele pw. św. Jadwigi, odprawiona zostanie msza św. w intencji Ojczyzny, po której uczestnicy przejdą na dębicki Rynek. Część oficjalną obchodów rozpocznie wciągnięcie flagi na maszt i hymn państwowy. Podczas uroczystości odczytany zostanie apel pamięci, a żołnierze 33. Batalionu Lekkiej Piechoty im. ppłk. Adama Lazarowicza oddadzą salwę honorową.

O godzinie 18:00 w Domu Kultury „Mors” odbędzie się kolejna część niepodległościowych uroczystości: wręczenie honorowych odznaczeń i wyróżnień oraz koncert Zespołu Pieśni i Tańca „Igloopolanie”. Bezpłatne bilety na koncert będzie można odebrać w Domu Kultury „Mors”.

W Święto Niepodległości, 11 listopada, o godz. 15:00 na miejskim basenie odbędzie się również maraton pływacki „Płyniemy dla Niepodległej” organizowany przez Miejski Ośrodek Sportu i Rekreacji. Natomiast w sobotę 12 listopada o godz. 14:30 w ogrodzie Sióstr Służebniczek Dębickich, odbędzie się kolejna edycja lekcji śpiewu patriotycznego pod hasłem: „Wyśpiewajmy RAZEM historię”. Z kolei w czwartek 10 listopada odbędzie się tradycyjny Raut Niepodległości, któremu towarzyszyć będzie koncert „Ballady na dwa serca” w wykonaniu Dominiki Żukowskiej i Andrzeja Koryckiego.

Serdecznie zapraszamy do włączenia się w organizowane przedsięwzięcia i uczczenie rocznicy odzyskania przez Polskę niepodległości. Wszystkich mieszkańców oraz właścicieli nieruchomości prosimy również o udekorowanie swoich posesji biało-czerwonymi flagami.

Źródło: https://debica.pl/narodowe-swieto-niepodleglosci-zaproszenie/