Seniorzy uczyli się obsługi komputera

Życie na emeryturze to czas, który trzeba w pełni wykorzystać. Warto realizować pasje, próbować nowych rzeczy i dokształcać się. W zinformatyzowanym świecie, dobrym pomysłem jest rozwijanie umiejętności obsługi komputera dla seniorów.

Dlatego też, w ramach organizowania społeczności lokalnej od lipca b.r.  przy współpracy ze Stowarzyszeniem CRAS Centrum Rozwoju Aktywności Społecznej realizowany jest projekt: „Kwalifikacje cyfrowe szansą na lepszą przyszłość w społeczeństwie informacyjnym”.

To inicjatywa, która ma na celu pomoc osobom starszym w poznaniu zasad korzystania z komputera i Internetu, ze szczególnym naciskiem na bezpieczeństwo poruszania się w sieci. W ramach projektu uczestnicy zapoznają się m.in. z podstawami działania systemu Windows. Krok po kroku uczą się pisania i formatowania tekstu oraz korzystania z wyszukiwarek. Na zajęciach seniorzy dowiadują się również jak założyć pocztę, napisać i wysłać wirtualny list oraz jak bezpiecznie zrobić zakupy przez Internet. Warsztaty prowadzone są przez wykwalifikowanych instruktorów i zakończą się otrzymaniem przez Kursantów certyfikatu.

Szkolenie cieszy się dużym zainteresowaniem oraz aktywnością uczestników, życzymy więc udanej nauki oraz owocnej współpracy.   

Źródło: https://ugdebica.pl/aktualnosci/seniorzy-uczyli-sie-obslugi-komputera-2831.html