Ponad 760 tys. na Laboratoria Przyszłości w Gminie Dębica

Gmina Dębica zdobyła ponad 760 tys. złotych na zakup nowoczesnego sprzętu do szkół. W zestawie podstawowym dla każdej placówki znajdą się: drukarka 3D z akcesoriami, mikrokontrolery z sensorami, kamery, mikrofony oraz stacje lutownicze. Z nowego wyposażenia dzieci będą korzystać od 1 września przyszłego roku.

Stanisława Piłat dyrektor Publicznej Szkoły Podstawowej w Brzeźnicy nie kryje, że sprzęt o który wzbogaci się szkoła na pewno przyczyni się do budowania wśród uczniów kompetencji przyszłości z tzw. kierunków STEAM (nauka, technologia, inżynieria, sztuka oraz matematyka).

Wnioski złożyły wszystkie gminne szkoły i wszystkie otrzymają dofinansowanie. Najwyższa dotacja popłynie do Publicznej Szkoły Podstawowej w Brzeźnicy  oraz Pustkowie- Osiedlu. Za ponad 80 tys. złotych placówki kupią oprócz zestawu podstawowego także robota edukacyjnego z akcesoriami i klocki do samodzielnej konstrukcji. Najniższe dotacje przypadły szkołom z mniejszą liczbą uczniów. Po 30 tys. złotych otrzymają Publiczne Szkoły Podstawowe w Stobiernej, Głobikowej i Zawadzie. Sześć szkół otrzyma dofinansowanie w kwocie 60 tys. złotych, jedna 70 tys. złotych i jedna 75 tys. złotych.

Laboratoria Przyszłości, to inicjatywa edukacyjna realizowana przez Ministerstwo Edukacji i Nauki.