Laboratoria przyszłości w dębickich szkołach. Blisko 1,2 mln złotych na zakup nowoczesnego sprzętu

Blisko 1,2 mln złotych otrzyma Miasto Dębica na zakup nowoczesnego sprzętu rozwijającego m.in. współpracę i kreatywność uczniów. W zestawie podstawowym dla każdej szkoły znajdą się: drukarka 3D z akcesoriami, mikrokontrolery z sensorami, kamery, mikrofony oraz stacje lutownicze. Z nowego wyposażenia dzieci będą korzystać od 1 września przyszłego roku. 

Laboratoria Przyszłości to rządowa inicjatywa finansowana z Funduszu Przeciwdziałania COVID-19 i realizująca jeden z postulatów „Polskiego Ładu”. Celem programu jest wsparcie szkół podstawowych w budowaniu wśród uczniów kompetencji przyszłości z tzw. kierunków STEAM (nauka, technologia, inżynieria, sztuka oraz matematyka). Wnioski złożyły wszystkie miejskie szkoły i wszystkie otrzymają dofinansowanie.

Najwyższa dotacja popłynie do Publicznej Szkoły Podstawowej nr 5 w Dębicy, która otrzyma ponad 265 tys. złotych. Placówka chce za te pieniądze kupić oprócz zestawu podstawowego także robota edukacyjnego z akcesoriami, klocki do samodzielnej konstrukcji, mikrofon, aparat fotograficzny i teleskop. Podobne zakupy zrobi Publiczna Szkoła Podstawowa nr 9, która planuje zakup sprzętu za kwotę ponad 204 tys. złotych. Dębicka „jedenastka” z programu otrzyma 170 tys. złotych.

Niższe dotacje przypadły szkołom z mniejszą liczbą uczniów. Po 60 tys. złotych otrzymają Szkoły Podstawowe nr 6, 8 i 12.  Dziesięć tysięcy więcej popłynie do „dwójki”. Z kolei Szkoła Podstawowa nr 4 otrzyma ponad 76 tys. złotych, a po 105 tys. złotych otrzymają „trójka” i „dziesiątka”.

fot.pixabay.com

Źródło: https://debica.pl/laboratoria-przyszlosci-w-debickich-szkolach/