Ciekawsza nauka z nowoczesnym sprzętem – Serwis informacyjny Miasta Dębica

09 lutego 2022

Ikonka głośnika

Loading…

Drukarki 3D z akcesoriami, roboty edukacyjne, mikrokontrolery z sensorami, kamery, mikrofony oraz stacje lutownicze – to tylko część sprzętu, z którego mogą już korzystać uczniowie siedmiu dębickich szkół podstawowych. Na zakup nowoczesnego wyposażenia miasto otrzyma blisko 1,2 mln złotych z rządowego programu „Laboratoria Przyszłości”.

Ciekawsza nauka z nowoczesnym sprzętem

Ciekawsza nauka z nowoczesnym sprzętem

Ciekawsza nauka z nowoczesnym sprzętem

Ciekawsza nauka z nowoczesnym sprzętem

Ciekawsza nauka z nowoczesnym sprzętem

Z nowych możliwości kształcenia i rozwoju korzystają już dzieci i młodzież z pierwszych siedmiu miejskich placówek. Uczniowie Szkoły Podstawowej nr 6 z największym entuzjazmem przyjęli zajęcia z wykorzystaniem robotów edukacyjnych z akcesoriami czy zestawów z mikrokontrolerami. – Dzięki temu programowi  wzbogacamy i unowocześniamy bazę dydaktyczną szkoły, wprowadzamy do oferty nowe zajęcia rozwijające kreatywność i innowacyjność wśród uczniów. Możemy też wykorzystując nowoczesne technologie, rozwijać pomysłowość i medialność młodego pokolenia – zaznacza Dariusz Pierzchała dyrektor SP6.

W zestawie podstawowym dla każdej szkoły znalazły się drukarki 3D z akcesoriami, mikrokontrolery z sensorami, kamery, mikrofony oraz stacje lutownicze. Dębickie placówki dodatkowo kupiły również roboty edukacyjne, wyrzynarki czy stoły warsztatowe.

Na nowy sprzęt muszą jeszcze poczekać uczniowie Szkoły Podstawowe nr 5, 9 i 11, które w ramach programu „Laboratoria Przyszłości” otrzymały najwyższe dotacje i są na etapie realizacji procedury przetargowej.

Źródło: https://debica.pl/ciekawsza-nauka-z-nowoczesnym-sprzetem/