Spektakl „Obrońca” w DKiK Śnieżka

02 grudnia 2021

Ikonka głośnika

Loading…

Aktorzy Teatru „Kurtyna” i Grupy Artystycznej „Safo” przygotowują spektakl pt. „Obrońca” z okazji 150. rocznicy śmierci Edmunda Bojanowskiego. Powstaje on dzięki miejskiej dotacji jaką otrzymało Stowarzyszenie „Dobroć”, w ramach „zadania publicznego zakresu kultury, sztuki, ochrony dóbr kultury i dziedzictwa narodowego”.

Sztuka w reżyserii Roberta Chodura, według scenariusza s. M. Katarzyny Szulc, przedstawia wybrane fragmenty z życia Edmunda Bojanowskiego, zarówno te powszechnie znane, jak również te, o których na co dzień nie pamiętamy. Poznamy ludzi i wydarzenia, które wpłynęły na rozwój jego osobowości, ukształtowały jego charakter i były inspiracją do działalności społecznej i charytatywnej. Nieznane dotąd wątki z jego życiorysu pozwalają lepiej zrozumieć i przybliżyć nam postać bł. Edmunda. Jak kiedyś, tak i teraz „schodzi on z piedestału”, by być bliżej człowieka, by dalej inspirować, przekonywać, że każda życiowa droga może być tą, która prowadzi do świętości.

W spektaklu usłyszymy m.in. nieznane wiersze romantycznych poetów – Adama Mickiewicza i Cypriana Kamila Norwida, napisane specjalnie dla Bojanowskiego, a także jego utwory i zapisane refleksje w „Dzienniku”, który prowadził.

Przedsięwzięcie realizowane jest wspólnie przez Miejski Ośrodek Kultury w Dębicy, Stowarzyszenie im. Edmunda Bojanowskiego „Dobroć” i Zgromadzenie Sióstr Służebniczek BDNP.

Premiera odbędzie się w niedzielę 12 grudnia o godz. 15:00. Spektakl będzie można zobaczyć także 12 i 13 grudnia, o godz. 18:00.

Źródło: https://debica.pl/spektakl-obronca-w-dkik-sniezka/