Pielęgniarki mają dość! Ruszyły przygotowania do sporów zbiorowych w całym kraju. Możliwy STRAJK GENERALNY!

„Sytuacja jest krytyczna! W pierwszych dwóch tygodniach miesiąca listopada zmarło więcej pielęgniarek, niż w pierwszej połowie roku, w której trwała epidemia! Zarząd Krajowy podjął decyzję i jednogłośną uchwałę o podjęciu przygotowań do wszczęcia sporów zbiorowych w skali ogólnopolskiej i jeżeli będzie konieczność, to podjęcia decyzji o strajku generalnym. Uważamy, że jest to konieczne.” – poinformowała Krystyna Ptok, Przewodnicząca OZZPIP.

Jak możemy również przeczytać na FB Ogólnopolski Związek Zawodowy Pielęgniarek i Położnych:

DODATEK COVIDOWY 100%

ZWIĄZEK WEZWAŁ PREMIERA DO NIEZWŁOCZNEJ PUBLIKACJI USTAWY Z 28-10-2020

  • Związek wezwał Premiera Mateusza Morawieckiego do natychmiastowego opublikowania w Dzienniku Ustaw ustawy z dnia 28-10-2020 roku o zmianie niektórych ustaw w związku z przeciwdziałaniem sytuacjom kryzysowym związanym z wystąpieniem COVID-19, GWARANTUJĄCEJ 100% DODATKU COVIDOWEGO!
  • Prezydent Andrzej Duda podpisał ustawę w dniu 03-11-2020 r.
  • Wszyscy pracownicy zatrudnieni w podmiotach leczniczych, którzy uczestniczą w wykonywaniu świadczeń zdrowotnych osobom chorym na COVID-19 lub osobom z podejrzeniem zakażenia wirusem SARS-CoV-2 z niecierpliwością czekają na wejście w życie zagwarantowanych ustawą dodatków miesięcznych do wynagrodzenia w kwocie 100% ich miesięcznych wynagrodzeń.