Młodzieżowa Rada z troską o zwierzęta

W Urzędzie Gminy Dębica, 15 czerwca 2022 r. odbyła się druga sesja III kadencji Młodzieżowej Rady Gminy Dębica. Posiedzenie otworzyła Przewodnicząca – Natalia Więch.

Pierwszym punktem sesji młodych radnych był wybór dwóch przedstawicieli na forum „Dialog młodych – porozmawiajmy o regionie”, które odbędzie się we wrześniu w budynku CKiB w Pustkowie – Osiedlu. Młodzież jednomyślnie wybrała swoją Przewodniczącą – Natalię Więch i Zastępcę – Dominika Dykasa na osoby ich reprezentujące.

Radni otrzymali kompleksowe informacje o działalności jednostek i spółek gminnych oraz o piknikach wakacyjnych, które organizowane są przez CKiB na terenie Gminy Dębica. Zapoznali się również z działalnością Gminy na rzecz zwierząt, którą byli bardzo zainteresowani. Podjęli gorącą dyskusję na temat rozpropagowania akcji misek dla zwierząt, która jest istotna w okresie wakacyjnym ze względu na wysokie temperatury. Młodzież wyszła również z inicjatywą zorganizowania zbiórki charytatywnej na rzecz zwierząt na jednym z koncertów organizowanych w Latoszynie – Zdroju.

Źródło: https://ugdebica.pl/aktualnosci/mlodziezowa-rada-z-troska-o-zwierzeta-2741.html