Mistrz Polski i Europy Ksawery Masiuk, zaprasza na VI Memoriał Pływacki im. Jana Pawła II

Ksawery Masiuk, Mistrz Polski Seniorów oraz mistrz Europy juniorów w pływaniu zaprasza na „VI Memoriał Pływacki im. Jana Pawła II w XVII Rocznicę Śmierci”. Już w najbliższą sobotę, 2 kwietnia na Kompleksie Basenów „NEMO” w Pustkowie-Osiedlu upamiętnimy życie i pontyfikat Papieża Polaka. 26 km 516 metrów. Dokładnie taki dystans będą mieli do pokonania uczestnicy sportowej imprezy. Odzwierciedla on czas trwania pontyfikatu Jana Pawła II, który wynosił 26 lat 5 miesięcy i 16 dni. Wyniki wszystkich zawodników złożą się na wspólny sukces. Każdy może dołożyć swoją cegiełkę. Udział jest bezpłatny. Wydarzenie oficjalnie rozpocznie tradycyjne odśpiewanie barki o godz.15.00. Zakończenie Memoriału minutą ciszy o godz. 21.37.

Dla wszystkich uczestników przygotowano pamiątkowe certyfikaty z obrazkiem św. Jana Pawła II. Najwytrwalsi pływacy i dzieci wrócą do domu ze specjalnymi monetami okolicznościowymi z wizerunkiem Jana Pawła II. Będzie też coś na słodko. Każdy będzie mógł skosztować pysznych papieskich kremówek. Dobra zabawa to nie wszystko. Impreza będzie również okazją do pomagania. Jak informuje GOSIR – „W tym dniu na Kompleksie Basenów „NEMO” w Pustkowie-Osiedlu będzie prowadzona zbiórka pieniężna, z której dochód w całości zostanie przeznaczony na rzecz dzieci z Ukrainy. Z zebranych pieniędzy zostaną opłacone zajęcia sportowe na basenie, wyjścia do kina oraz wyjazdy do parków rozrywki”. Na „VI Memoriał Pływacki im. Jana Pawła II połączony ze zbiórką pieniężną na rzecz dzieci z Ukrainy” zaprasza Gminny Ośrodek Sportu i Rekreacji Gminy Dębica oraz Wójt Gminy Dębica wraz z współorganizatorami i sponsorami.

Zbiórka prowadzona jest cały czas na portalu zrzutka.pl pod hasłem : Wypoczynek dla dzieci z Ukrainy. Link do zrzutki : https://zrzutka.pl/wypoczynek-dla-dzieci-z-ukrainy?utm_medium=social&utm_source=facebook&utm_campaign=sharing_button&fbclid=IwAR3LgsvYYLpPj_btH90EJTxuhdyh8G3D8_jXaLBC16hnKuiMtmFNRYw77Mw