Pływali i pomagali! VI Memoriał im. Jana Pawła II połączony ze zbiórką pieniężną na rzecz dzieci z Ukrainy

Pływali i pomagali! Na kompleksie Basenów Nemo w Pustkowie – Osiedlu oddano hołd Ojcu Świętemu na sportowo, a przy okazji wsparto naszych sąsiadów. „VI Memoriał Pływacki im. Jana Pawła II połączony ze zbiórką pieniężną na rzecz dzieci z Ukrainy” miał na celu upamiętnienie życia i pontyfikatu Papieża Polaka. Gościem honorowym wydarzenia był Ksawery Masiuk, Mistrz Polski Seniorów oraz mistrz Europy juniorów w pływaniu. Nie zabrakło również grupy pływaków z Kijowa.

Cel był jeden – wspólnie pokonać 26 km 516 metrów. Dystans odzwierciedlał czas trwania pontyfikatu Jana Pawła II, który wynosił 26 lat 5 miesięcy i 16 dni.

Na „VI Memoriał Pływacki im. Jana Pawła II połączony ze zbiórką pieniężną na rzecz dzieci z Ukrainy” zaprosił Gminny Ośrodek Sportu i Rekreacji Gminy Dębica oraz Wójt Gminy Dębica wraz z współorganizatorami i sponsorami. Na portalu zrzutka.pl prowadzona jest zbiórka hasłem: „Wypoczynek dla dzieci z Ukrainy”.

Link do zrzutki: https://zrzutka.pl/wypoczynek-dla-dzieci-z-ukrainy?utm_medium=social&utm_source=facebook&utm_campaign=sharing_button&fbclid=IwAR3LgsvYYLpPj_btH90EJTxuhdyh8G3D8_jXaLBC16hnKuiMtmFNRYw77Mw