VI Memoriał Pływacki im. Jana Pawła II

Gminny Ośrodek Sportu i Rekreacji Gminy Dębica wraz z współorganizatorami i sponsorami serdecznie zapraszają na organizowany w dniu 2 kwietnia br. „VI Memoriał Pływacki im. Jana Pawła II w XVII Rocznicę Śmierci połączony ze zbiórką pieniężną na rzeczy dzieci z Ukrainy”, który odbędzie się na Kompleksie Basenów „NEMO” w Pustkowie-Osiedlu.

Po raz szósty na terenie Gminy Dębica będzie można uczestniczyć w takiej formie upamiętnienia życia i pontyfikatu Jana Pawła II. Uczestnicy Memoriału będą mierzyć się z dystansem 26 km 516 metrów, który ma ścisły związek z czasem trwania pontyfikatu Jana Pawła II wynoszącym 26 lat 5 miesięcy i 16 dni. W tym szczególnym dniu każdy będzie mógł przyczynić się do pokonania tego dystansu.

Każdy z uczestników otrzyma pamiątkowy certyfikat z obrazkiem św. Jana Pawła II, a dla najwytrwalszych pływaków i dzieci przygotowano specjalne monety okolicznościowe z wizerunkiem Jana Pawła II. Ponadto na tą okazję dla wszystkich osób zostaną przygotowane pyszne papieskie kremówki.

W tym dniu na Kompleksie Basenów „NEMO” w Pustkowie-Osiedlu będzie prowadzona zbiórka pieniężna, z której dochód w całości zostanie przeznaczony na rzecz dzieci z Ukrainy. Z zebranych pieniędzy zostaną opłacone zajęcia sportowe na basenie, wyjścia do kina oraz wyjazdy do parków rozrywki.

Zbiórka prowadzona jest cały czas na portalu zrzutka.pl pod hasłem : Wypoczynek dla dzieci z Ukrainy. Link do zrzutki : https://zrzutka.pl/wypoczynek-dla-dzieci-z-ukrainy?utm_medium=social&utm_source=facebook&utm_campaign=sharing_button&fbclid=IwAR3LgsvYYLpPj_btH90EJTxuhdyh8G3D8_jXaLBC16hnKuiMtmFNRYw77Mw

Udział w Memoriale jest bezpłatny.  

Źródło: GOSiR Gminy Dębica

Źródło: https://ugdebica.pl/aktualnosci/vi-memorial-plywacki-im-jana-pawla-ii-2624.html