Kolejne zajęcia z projektu Akademia Zdrowia

Seniorzy z Gminy Dębica wzięli udział w kolejnych zajęciach w ramach projektu Akademia Zdrowia Latoszyn Zdrój. Tym razem odbyły się one w Yoga Studio – Feel The Good Flow.

Projekt stwarza możliwość odskoczni dla przepracowanego i zestresowanego starszego społeczeństwa. Leśne spotkania w Uzdrowisku Latoszyn Zdrój to nie tylko miłe spędzanie czasu, ale też bliski kontakt z naturą.

Ostatnie warsztaty rozpoczęły się jak zwykle od krótkich ćwiczeń relaksacyjnych, standardowych technik oddechowych i wyobrażeniowych przy uwalniającej się mocy zapachów olejków eterycznych, potęgujących wizualizację „latoszynskiego” lasu. Ćwiczenia w profesjonalnym Studio, dały uczestnikom zastrzyk pozytywnej energii na długi czas, rozbudzając tym samym pamięć i wyobraźnię.

Był to również mały test dla kursantów z dotychczasowej wiedzy i możliwość przećwiczenia umiejętności jakie zdobywali przez ostatnie miesiące.

Na koniec warsztatów aromatyczny relaks z lawendą przy dźwiękach Rav Vast – instrumentu o niesamowicie pięknym, głębokim i długo unoszącym się brzmieniu, był zasłużoną formą odprężenia, za wymagający trening.

Możliwość poznania nowych ćwiczeń dzięki profesjonalnemu wyposażeniu w Studio pozwoliła uczestnikom osiągnąć jeszcze lepsze efekty w postaci koordynacji i balansu ciała.

Ćwiczenia dodały seniorom wigoru, wzbudziły kreatywność, poprawiły koncentracje i pamięć zachęcając do dalszej aktywności i udziału w projekcie

Źródło: https://ugdebica.pl/aktualnosci/kolejne-zajecia-z-projektu-akademia-zdrowia-3726.html