Akademia Zdrowia Latoszyn Zdrój – oddech, normobaria, natura, relaks

Tym razem na warsztatach Akademii Zdrowia Latoszyn Zdrój postawiliśmy na atmosferę sprzyjającą regeneracji i wzroście komórek macierzystych oraz lepszemu dotlenieniu całego organizmu, inaczej rzecz ujmując "doładowaliśmy się tlenem". Ostatnie tygodnie odbiorcy projektu spędzili w znajdującej się na terenie Uzdrowiska  komorze normobarycznej.

Każde spotkanie w normobarii trwało 2 godziny, a korzyści terapeutyczne udziału w takiej sesji można by mnożyć w nieskończoność. Sesje w komorze tlenowej to terapia polegająca na przebywaniu w pomieszczeniu o zwiększonym ciśnieniu, gwarantującym lepsze dotlenienie tkanek. Efekt ten jest dodatkowo wzmocniony przez większą ilość dwutlenku węgla, a także większą ilością tlenu we wdychanym powietrzu. W takich idealnych dla zdrowienia warunkach, organizm dużo szybciej się regeneruje i naprawia swoje uszkodzone komórki, redukuje stany zapalne, przyspiesza gojenie się ran i zrastanie kości.

Komora normobaryczna określana jest mianem "komory życia". To nowatorski rodzaj tlenoterapii umożliwiający oczyszczenie i dotlenienie organizmu osób w każdym wieku.

Dlaczego postawiliśmy na normobarię?  Ponieważ podczas tych wyjątkowych, tlenowych warsztatu zajęliśmy się oddechem, jego naturalnym przepływem i praktykami jogowymi. Zajęcia niezmiennie prowadzone są przez Kamila z Yoga Studio – Feel The Good, który już kolejny rok dzieli się swoim doświadczeniem i wszechstronną wiedzą z uczestnikami naszych warsztatów.

Kamil w jedyny i niepowtarzalny sposób wywołuje uśmiech na twarzach uczestników projektu i jest mistrzem w odkrywaniu ich kreatywności, mobilizowaniu do ćwiczeń i pobudzaniu wyobraźni.

Z przyczyn zdrowotnych i związanych z tym przeciwskazań nie wszyscy z uczestników projektu skorzystali z sesji normobarycznych. Dla ww. zajęcia oddechowe odbywały się na pijalni, podczas których wykorzystując właściwości naturalnych -  najwyższej klasy terapeutycznej olejków eterycznych dowiedzieli się jaką potężną moc mają i jak wiele możliwości dają nam w codziennym wspieraniu naszego ciała, zdrowia i emocji. Ponadto spacerując po parku zdrojowym, ćwicząc i wdychając latoszyńskie powietrze z całą pewnością skutecznie poprawili swoje samopoczucie i kondycję.

Dziękujemy Uzdrowisku Latoszyn Zdrój za możliwość skorzystania z sesji tlenowych w komorze normobarycznej oraz za udostępnianie miejsc i obiektów znajdujących się na terenie Uzdrowiska.

Uczestnikom spotkania dziękujemy za otwartość, zaangażowanie i chęć udziału w projekcie. Zapraszamy na kolejne równie interesujące warsztaty.

 

Projekt pod nazwą: "AKADEMIA ZDROWIA LATOSZYN ZDRÓJ" dofinansowano z budżetu Województwa Podkarpackiego – Regionalnego Ośrodka Polityki Społecznej w Rzeszowie.

Źródło: https://ugdebica.pl/aktualnosci/akademia-zdrowia-latoszyn-zdroj—oddech–normobaria–natura–relaks-3592.html