Terapia lasem – Akademia Zdrowia Latoszyn Zdrój

Za nami kolejny tydzień warsztatów Akademia Zdrowia Latoszyn Zdrój. Nie ma wątpliwości, że jest to niezwykły pełen emocji czas, a umiejętności, kondycja i nastrój uczestników z tygodnia na tydzień są coraz lepsze. Uśmiechnięci, sumienni, i zdyscyplinowani spotykamy się w Uzdrowisko Latoszyn, by pod czujnym okiem instruktora Kamil Polniaszek z Yoga Studio – Feel The Good, za każdym razem odkrywać coś nowego i poznawać niesamowitą moc lasu – naturalnej „fabryki tlenu”. Kamil w humorystyczny i brawurowy sposób łączy klasyczne techniki oddechowe, wyobrażeniowe i relaksacyjne z kąpielą leśną, aromaterapią i ćwiczeniami w amfiteatrze czy na basenie zdrojowym. Jak się okazuje zajęcia w plenerze coraz bardziej wzbudzają ciekawość nie tylko naszych uczestników, ale i kuracjuszy przebywających w tym czasie na terenie Uzdrowiska. Osoby zainteresowane, ku naszemu zadowoleniu bardzo chętnie dołączają się do ćwiczeń sprawiając tym samym, że warsztaty nabierają zupełnie nowego nieoczekiwanego wymiaru.

Cieszymy się, że Projekt Akademia Zdrowia Latoszyn Zdrój łączy ludzi i przyciąga coraz większe zainteresowanie. Wolne relaksacyjne spacery i odbieranie naturalnego otoczenia wszystkimi zmysłami to prozdrowotna praktyka, która zyskuje popularność, a to co sumiennie wypracowaliśmy w zeszłym roku przynosi wymierne efekty.

Profity? Nowe znajomości, lepsze samopoczucie i brak nudy!

Po ubiegłorocznym projekcie mamy wiele dowodów na to, że kąpiele leśne są skuteczną metodą relaksacji, rehabilitacji i jest to najlepsza inwestycja w zdrowie. Możliwości jakie daje nam Uzdrowisko Latoszyn są nieocenione. Od pierwszych chwil spacerując po parku zdrojowym korzystamy z jego leczniczych walorów klimatycznych oraz obiektów i miejsc, które mamy na wyciągnięcie ręki.

Teraz jesteśmy w trakcie seansów w komorze normobarycznej. Pobyt w tym miejscu pozwala m.in. opóźnić procesy starzenia się organizmu, zwiększa dostęp tlenu do komórek, hamuje namnażanie bakterii, a nawet wspomaga leczenie onkologiczne. Relacje z tej części projekty pokażemy wkrótce.

Człowiek i przyroda stanowią nierozerwalną całość, nie zapominajmy o tym, a korzyści udziału w warsztatach i zalety lasu można by mnożyć w nieskończoność. Najlepszym dowodem na to jest sam udział i zaangażowanie naszych uczestników, ich coraz lepsze samopoczucie, otwieranie się na innych, nieustanny uśmiech i oczekiwanie z niecierpliwością na kolejne zajęcia. Czego chcieć więcej?

Wszystkim obecnym i zaangażowanym w realizację projektu dziękujemy.

Projekt pod nazwą: "AKADEMIA ZDROWIA LATOSZYN ZDRÓJ" dofinansowano z budżetu Województwa Podkarpackiego – Regionalnego Ośrodka Polityki Społecznej w Rzeszowie

Źródło: https://ugdebica.pl/aktualnosci/terapia-lasem—akademia-zdrowia-latoszyn-zdroj-3566.html