Piknik integracyjny w ramach projektu Akademia Zdrowia Latoszyn Zdrój

Wczoraj odbył się piknik integracyjny uczestników projektu Akademia Zdrowia Latoszyn Zdrój zorganizowany przez działające przy Centrum Usług Społecznych Gminy Dębica Stowarzyszenie Inicjatyw Społecznych "Nowe Możliwości".

Oprócz mieszkańców gminy Dębica w projekcie biorą udział seniorzy z powiatu ropczycko-sędziszowskiego i kolbuszowskiego. Warsztaty odbywają się na terenie Uzdrowiska Latoszyn Zdrój. Podczas spotkań łączymy kąpiele leśne z technikami relaksacyjnymi, oddechowymi, wyobrażeniowymi, aromaterapią i ćwiczeniami na basenie zdrojowym i w kabinie normobarycznej. Zajęcia prowadzone są pod okiem wykwalifikowanego instruktora ze Studia Yoga Studio Feel The Good Flow, Kamila Polniaszka.

W wydarzeniu uczestniczyli Wójt Gminy Dębica Stanisław Rokosz, przewodniczący Rady Gminy Piotr Żybura, sołtys Kochanówki Zenon Kruch, Krzysztof Lipczyński Dyrektor GOSiR, Sylwia Asyngier Dyrektor CKiB oraz przedstawiciel stowarzyszenia Nakręceni na Kulturę, a także seniorzy z Lubziny którzy dawali występ autorski wraz z Marią Bojarską, seniorzy z Dziennego Domu Senior + z Huty Przedborskiej, seniorzy z Klubów Seniora z Paszczyny, Latoszyna, Gumnisk, Braciejowej, Kozłowa, Pustyni, Pustkowa – Osiedla i Nagawczyny.

Spotkanie było doskonałą okazją do integracji seniorów, a Wójt Gminy Dębica złożył im życzenia z okazji Międzynarodowego Dnia Osób Starszych, który obchodzony jest 1 października.

Źródło: https://ugdebica.pl/aktualnosci/piknik-integracyjny-w-ramach-projektu-akademia-zdrowia-latoszyn-zdroj-3628.html