Kolejne dotacje dla Dębicy na inwestycje sportowe

Ministerstwo Sportu i Turystyki ogłosiło listę zadań inwestycyjnych w ramach Programu Sportowa Polska. Wśród nich znalazły się dwa wnioski złożone przez Miasto Dębica na łączną kwotę 2 281 500 złotych. Pierwszy związany jest z kolejnym etapem prac na stadionie KS Wisłoka, gdzie m.in. urządzone zostanie zaplecze szatniowo-sanitarne. Drugi dotyczy remontu w Domu Sportu oraz w Hali Basenów i Lodowiska MOSiR.

 

Do Dębicy popłyną środki w wysokości blisko 2,3 mln złotych z Programu Rozwoju Lokalnej Infrastruktury Sportowej. Na wykonanie zaplecza szatniowo-sanitarnego przeznaczonego dla użytkowników stadionu miejskiego przy ul. Parkowej, miasto otrzyma blisko 1,4 mln złotych. Aby zrealizować to zadanie samorząd miejski będzie musiał dołożyć 1,6 mln złotych ze środków własnych.

W ramach inwestycji ma być wykonana elewacja, zamontowana stolarka okienna i drzwiowa, instalacja sanitarna, elektryczna i wentylacyjna. Mają być także położone okładziny ścienne i płytki podłogowe. Obiekt ma być dostosowany do potrzeb osób z niepełnosprawnościami.

Drugi wniosek z dofinansowaniem obejmuje remonty wybranych obiektów sportowych zarządzanych przez Miejski Ośrodek Sportu i Rekreacji. W ramach zadania wykonany zostanie remont zaplecza szatniowo-sanitarnego w Hali Basenów i Lodowiska MOSiR w Dębicy. Inwestycja obejmie remont szatni dla zawodników klubów jazdy figurowej na lodzie i hokeja na lodzie. Kolejna inwestycja to remont szatni dla zawodników klubów m.in.: siatkarskiego, piłki nożnej i tenisa stołowego, którzy trenują w Domu Sportu MOSiR.

W ramach dotacji ma zostać wykonany również remont sali treningowej sportów walki z zapleczem szatniowo-sanitarnym. Z sali, która znajduje się na II piętrze Domu Sportu MOSiR, korzystają m.in. zawodnicy klubów karate i judo. Zadanie dofinansowane zostanie kwotą 887 700 złotych.

Źródło: https://debica.pl/kolejne-dotacje-na-inwestycje-sportowe/