Miasto z dotacją na halę sportową przy „Czwórce” – Serwis informacyjny Miasta Dębica

19 maja 2023

Ikonka głośnika

Loading…

Blisko 2,8 mln złotych popłynie do miasta z Ministerstwa Sportu i Rekreacji. Pieniądze te zostaną przeznaczone na inwestycję pn. „Budowa boiska wielofunkcyjnego przy Szkole Podstawowej nr 4 w Dębicy wraz z zadaszeniem o stałej konstrukcji”.

Miasto z dotacją na halę sportową dla „Czwórki”

Miasto z dotacją na halę sportową dla „Czwórki”

Miasto z dotacją na halę sportową dla „Czwórki”

Miasto z dotacją na halę sportową dla „Czwórki”

Dotacja pochodzi z ministerialnego programu Olimpia. W ramach inwestycji powstanie nowe boisko wielofunkcyjne o wymiarach pola gry 20×40 m wraz z zadaszeniem o stałej konstrukcji. W projekcie zostanie zastosowany wariant zadaszenia łukowego hali o konstrukcji z drewna klejonego warstwowo z powłoką membranową. Elementem wyposażenia hali będzie mobilna strzelnica laserowa (wirtualna) na min. 4 stanowiska strzeleckie. Instalacje będą możliwe do rozkładania i instalowania na samej hali na czas prowadzenia zajęć strzeleckich.

– To dzięki sekretarzowi stanu w Ministerstwie Sprawiedliwości Marcinowi Warchołowi doszło do spotkania konsultacyjnego w tej sprawie z ministrem Sportu i Turystyki Kamilem Bortniczukiem. Bardzo się cieszę z efektu rozmów oraz z tego, że już za półtora roku młodzież z „Czwórki” będzie miała wspaniały obiekt sportowy – mówi Mariusz Szewczyk burmistrz Dębicy.

Szacowany koszt całego przedsięwzięcia to blisko 4 mln złotych. Inwestycja ma być zrealizowana do końca listopada 2024 roku.

Źródło: https://debica.pl/miasto-z-dotacja-na-hale-sportowa-przy-czworce/