Kolejne dofinansowanie dla Miasta Dębicy!

reklama

Piątek, 24 Styczeń 2020

W dniu wczorajszym ogłoszono wyniki otwartego konkursu ofert w ramach resortowego programu rozwoju instytucji opieki nad dziećmi w wieku do lat 3 ,,Maluch +” na 2020 rok.

Zgodnie z decyzją Ministerstwa Rodziny, Pracy i Polityki Społecznej, Miasto Dębica otrzymało dotację w wysokości 1 875 000 zł na utworzenie 75 nowych miejsc żłobkowych.

,,Przy sporządzaniu wniosku szukaliśmy najdogodniejszej lokalizacji na utworzenie nowych oddziałów opieki nad najmłodszymi dziećmi. Braliśmy pod uwagę trzy miejsca: przy ul. Sienkiewicza, Gajowej i Kołłątaja. Ostatecznie podjąłem decyzję o wyborze lokalizacji przy ulicy Kołłątaja. Dzięki otrzymanym środkom stworzone zostaną nowe miejsca żłobkowe, z których korzystać będą mogły dzieci z zachodniej części miasta. Dziękuję pracownikom z Wydziału Rozwoju Miasta za przygotowanie wniosku, który został bardzo wysoko oceniony” – powiedział Burmistrz Miasta Mariusz Szewczyk.

W ramach inwestycji zaplanowano budowę budynku parterowego przy Przedszkolu Miejskim nr 10 w Dębicy wraz z placem zabaw i niezbędną infrastrukturą techniczną dostosowaną do wieku dzieci żłobkowych. Początek prac przewidziany jest na drugi kwartał 2020 roku.

Archiwum newsów

Źródło: http://debica.pl/aktualnosci/2020/01/kolejne-dofinansowanie-dla-miasta-debicy