Obchody Międzynarodowego Dnia Pamięci o Ofiarach Holokaustu w DębicyProgram obchodów w województwie podkarpackim – pobierz

reklama

Piątek, 24 Styczeń 2020

29 stycznia 2020 r. (środa) w Dębicy będą miały miejsce obchody XII Międzynarodowego Dnia Pamięci o Ofiarach Holokaustu. W bieżącym roku obchody odbywają się na Podkarpaciu w wielu miejscowościach, w tym w Dębicy. Zaczęły się 2 stycznia i potrwają do 22 lutego 2020 r. Podczas obchodów odbędą się modlitwy dla uczczenie pamięci pomordowanych Żydów, prelekcje i wykłady historyków, sesje naukowe poświęcone zagładzie, stosunkom polsko-żydowskim i kulturze żydowskiej, pokazy filmów o tematyce związanej z Holocaustem, wystawy okolicznościowe, koncerty, prezentacje wspomnień ocalonych z zagłady oraz spotkania ze świadkami historii.

Program uroczystości:  29 stycznia 2020 (środa)

Dom Kultury „Śnieżka”

godz. 10:00 Konferencja popularno-naukowa

Zbiorowa mogiła w Dębicy przy ul. 23 Sierpnia

godz. 12:30 Uczczenie pamięci ok. 500 Żydów dębickich zamordowanych przez hitlerowców w masowej egzekucji w lipcu 1942 r. – złożenie kwiatów (Pomnik na Wolicy)

Patronat nad uroczystościami objął Marszałek Województwa Podkarpackiego Władysław Ortyl. Międzynarodowy Dzień Pamięci o Ofiarach Holokaustu obchodzony jest w Polsce, jako święto państwowe od 2005 roku w rocznicę wyzwolenia obozu Auschwitz-Birkenau 27 stycznia 1945 roku.  

Archiwum newsów

Źródło: http://debica.pl/aktualnosci/2020/01/obchody-miedzynarodowego-dnia-pamieci-o-ofiarach-holokaustu-w-debicy