Dodatkowe pieniądze na remont historycznej hali – Serwis informacyjny Miasta Dębica

02 września 2022

Ikonka głośnika

Loading…

Blisko 1,5 miliona złotych otrzyma z Ministerstwa Sportu i Rekreacji Miasto Dębica na termomodernizację hali sportowej przy ul. Kościuszki. To kolejne pieniądze na remont zabytkowego obiektu.  Ponad 2 mln złotych na to zadanie przekazał Narodowy Fundusz Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej.

Pieniądze pochodzą z ministerialnego programu pn. „Sportowa Polska”. W ramach dotacji realizowana będzie m.in. modernizacja podłogi, remont schodów, podjazd dla niepełnosprawnych oraz antresola.

– To duża i kosztowna inwestycja dlatego zabiegaliśmy o dodatkowe środki. Cieszymy się, że do dotychczasowej dotacji z Narodowego Fundusz Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w wysokości 2 mln złotych, teraz dojdzie blisko 1,5 miliona złotych z Ministerstwa Sportu i Rekreacji – mówi Mariusz Szewczyk, burmistrz Dębicy.

Przypomnijmy – przetarg na termomodernizację wygrała firma Igloobud, która za ponad 5,3 mln złotych będzie realizować inwestycję. Hala sportowa ma być gotowa za 12 miesięcy od podpisania umowy.

Budynek obecnej hali sportowej powstał pod koniec XIX w. Obiekt, do wybuchu II wojny światowej, służył jak kryta ujeżdżalnia dla stacjonujących w mieście pułków kawalerii. Od czasu przejęcia przez miasto koszar 3. Pułku Saperów, hala sportowa jest użytkowana m.in. przez szkoły i kluby sportowe. Podmioty, które korzystały do tej pory z tego obiektu, będą w okresie remontu korzystać z innych sal gimnastycznych na terenie miasta.

Źródło: https://debica.pl/dodatkowe-pieniadze-na-remont-historycznej-hali/