Wycieczka Klubu Seniora z Pustkowa – Osiedla

reklama

W dniu 26 września br. Klub Seniora z Pustkowa-Osiedla wyruszył na kolejną wycieczkę. Tym razem zwiedzanie rozpoczęło się od Kościoła Nawiedzenia Najświętszej Marii Panny w Kamiannej. Dawniej była to cerkiew prawosławna, która stoi w pobliżu skansenu uli.

Następnie Seniorzy udali się do Muzeum Pszczelarstwa w Kamiannej. Znajdują się tu dwie ekspozycje:

Historyczna – związana z pszczelarstwem i osobą ks. dra Henryka Ostacha – kapłana i pszczelarza;
Wystawa związana z tematyką pszczelarstwa. 

W ramach prezentowanej wystawy, znajdują się tu narzędzia pszczelarskie, pochodzące z różnych okresów historycznych, jak też ule. Tuż obok muzeum znajduje się Zagroda Bartnik – skansen uli figuralnych oraz rzeźb, wśród których znaleźć można figurę patrona pszczelarzy – św. Ambrożego.

Kolejnym punktem wycieczki był Biecz. Tutaj Seniorzy odwiedzili Kościół pw. Bożego Ciała, a następnie Muzeum Ziemi Bieckiej, w którym mieli okazję zobaczyć ekspozycję pt. „Tradycje aptekarskie Biecza”, poświęconą historii aptekarstwa i aptek ze szczególnym uwzględnieniem Biecza.

Ostatnim miejscem, które tego dnia odwiedzili Seniorzy była Binarowa. Tam podziwiano Kościół pw. św. Michała Archanioła, obiekt wpisany na listę dziedzictwa UNESCO. Piękne zdobienia na ścianach i sufitach wywarły ogromne wrażenie na Seniorach.

Źródło: https://ugdebica.pl/aktualnosci/wycieczka-klubu-seniora-z-pustkowa—osiedla-1166.html