Styczniowy wyjazd do teatru Klubu Seniora z Pustkowa-Osiedla

reklama

22 stycznia br. Klub Seniora z Pustkowa-Osiedla wybrał się do Rzeszowa do Teatru im. Wandy Siemaszkowej. Tym razem Seniorzy mieli okazję zobaczyć sztukę pt. „Marlene Dietrich. Błękitny Anioł”.

Spektakl grany na Małej Scenie im. Zdzisława Kozienia miał charakter kameralny i klimatyczny.

„Spektakl dotyczący fenomenu gwiazdy, jaką była bez wątpienia Marlene Dietrich, która zajęła poczesne miejsce w historii światowego kina i wielkich estrad(…)Mariola Łabno-Flaumenhaft wciela się w postać Marlene w różnych okresach jej życia artystycznego od młodości aż po ostatni koncert w Sydney 1975 roku. Z dużą dowolnością swojej aktorskiej interpretacji. Na scenie towarzyszy jej Ktoś – w tej roli Mateusz Marczydło, personifikacja młodego pokolenia, które przypadkowo odkrywa na nowo zjawisko wielkiej gwiazdy. To komentator, reżyser, kochanek. Kreujący wiele postaci, łączący poszczególne sekwencje spektaklu, wchodzący również w interakcje aktorskie, muzyczne i choreograficzne.” (źródło: https://teatr-rzeszow.pl)

Okazało się, że pomysł reżysera Jana Szurmieja na postać Marlene okazał się idealny w wykonaniu rzeszowskiej aktorki. Ta zresztą poszła o krok dalej, bo skandalizującego całowania kobiety w usta w scenariuszu nie było, a w spektaklu jest… o czym przekonała się jedna z członkiń Klubu Seniora J

Sztuka została wspaniale przyjęta przez Seniorów i już zapowiadają, że to na pewno nie ostatnia ich wizyta w teatrze.

Źródło: https://ugdebica.pl/aktualnosci/styczniowy-wyjazd-do-teatru-klubu-seniora-z-pustkowa-osiedla-1367.html