Wielki sukces zawodników UKSŁF „Mors” Dębica na zawodach Walley Winter Cup w Warszawie

Złota, srebra i brązy. Wielki sukces zawodników UKSŁF „Mors” Dębica na zawodach Walley Winter Cup w Warszawie. Nasi łyżwiarze zajęli również czwarte i piąte miejsca. Zawodnicy rywalizowali w różnych konkurencjach łyżwiarstwa figurowego na lodowisku COS Torwar II przy ul. Łazienkowskiej. Dla naszej utalentowanej młodzieży były to pierwsze starty w Nowym Roku.

Osiągnięciem swoich zawodników pochwalił się w sieci Klub sportowy UKSŁF MORS Dębica, jedyny klub szkolący dzieci i młodzież w zakresie łyżwiarstwa figurowego i rolkarstwa na Podkarpaciu.

„Tanecznym krokiem w Nowy Rok 2022. Dzisiaj zakończyła się rywalizacja na zawodach Walley Winter Cup w Warszawie. Nie mogło na zawodach zabraknąć zawodników UKSŁF „Mors” Dębica. Jeszcze sylwestrowa muzyka grała, kiedy nasi młodzi sportowcy już przygotowywali się do pierwszych startów w Nowym Roku. Kolejne wyzwania i plany do zrealizowania. Programy wzbogacone o nowe trudniejsze i bardziej wymagające skoki i piruety.

Rywalizacja rozpoczęła się już z samego rana i przyniosła wiele emocji. Jako pierwsza zaprezentowała się Marta Mucha w kategorii wstępnej U9 zajmując trzecie miejsce. W kategorii wstępna U12 startowały dwie nasze reprezentantki Zofia Kupiec pojechała swój program do muzyki z filmu Pocahontas i zajęła bardzo mocna czwartą pozycję, piąte miejsce zdobyła Emilia Potwora prezentując swój żywiołowy program do piosenki Olivii Addams – Are We There? Srebrny medal wywalczyła Monika Kucharska w kategorii wstępna U15.  Zofia Gronek wystartowała w kategorii klasa brązowa U9. Uśmiech i radość, tak można podsumować dzisiejszy występ zawodniczki, która wywalczyła złoty medal . Kamil Bonar ulubieniec publiczności, zawsze gotowy do rezolutnych wypowiedzi, dzisiaj wzorowo wykonał swój program co dało mu złoty medal w kategorii solistów wstępna U9. W kolejnych kategoriach widzowie mogli obserwować już w programach skoki z dwoma obrotami, skoki do piruetów, piękne spirale i wymagające kroczki. Kategoria brązowa U15 złoty medal zdobyła Klaudia Mucha, srebro Dominika Brzozowska, piątą pozycję zdobyła Julia Kupiec. W Kategorii srebrna U 15 brązowy medal zdobyła Zuzanna Sidor.

Ogromne gratulacje dla wszystkich zawodników. Podziwiając ich zaangażowanie i zapał życzymy wraz z nadejściem Nowego Roku kolejnych sukcesów na arenach ogólnopolskich i międzynarodowych” – czytamy na stronie Łyżwiarstwo figurowe Mors Dębica.

Do rywalizacji zaprosił Międzyszkolny Uczniowski Klub Sportowy Walley-Plus Duo Warszawa. Była to XII edycja zawodów Walley Winter Cup Warszawa 2022. Wyniki zawodów można sprawdzić na stronie „WALLEY ŁYŻWY – DOBRA ZABAWA dla dzieci, młodzieży i dorosłych”: https://page.pfsa.com.pl/results/2122/WAW0122/index.htm.