Trzech kierowców straciło prawo jazdy za prędkość

O 89 km/h przekroczył dozwoloną prędkość 25-letni kierowca volkswagena. Mężczyzna nie dość, że został ukarany wysokim mandatem, to jeszcze stracił prawo jazdy na trzy miesiące. Dębiccy policjanci, za nadmierną prędkość, zatrzymali jeszcze uprawnienia do kierowania dwóm innym kierowcom. Funkcjonariusze apelują o rozsądek i przestrzeganie przepisów ruchu drogowego.

Wczoraj, na terenie powiatu dębickiego, trzech kierowców straciło uprawnienia do kierowania pojazdami. Przyczyną była nadmierna prędkość. Niekwestionowanym rekordzistą okazał się 25-letni mieszkaniec Opacionki. Kierując volkswagen, jechał przez miejscowość Brzostek, gdzie obowiązuje ograniczenie prędkości do 50 km/h, z prędkością 139 km/h. Mężczyzna oprócz utraty prawa jazdy, został ukarany mandatem w wysokości 2500 złotych oraz 10 punktami karnymi.

Policjanci zatrzymali również prawo jazdy 44-letniemu mieszkańcowi Osobnicy. Również przez Brzostek pędził swoim bmw z prędkością 101 km/h. W jego przypadku mandat wyniósł 1500 złotych oraz 10 punktów karnych. Kolejnym kierowcą, który na trzy miesiące stracił uprawnienia do kierowania, była 21-letnia mieszkanka Krościenka. W Strzegocicach, w terenie zabudowanym, przy ograniczeniu do 50 km/h, jechała oplem mając na liczniku 103 km/h. Kobieta ukarana została mandatem w wysokości 1500 złotych i 10 punktami karnymi.

Policja apeluje o rozsądek i rozwagę za kierownicą oraz zdjęcie nogi z gazu. Przypomina, że nadmierna prędkość wciąż jest główną przyczyną wypadków drogowych. Osoby, które nie przestrzegają przepisów i obowiązujących limitów prędkości, narażają siebie i innych uczestników ruchu drogowego na niebezpieczeństwo utraty życia i zdrowia.

źródło: podkarpacka.policja.gov.pl