Dwóch kierowców straciło prawa jazdy za nadmierną prędkość

O 59 km/h dozwoloną prędkość w terenie zabudowanym przekroczył 45-letni kierujący fordem. Mężczyzna stracił prawo jazdy. Dębiccy policjanci, podczas ubiegłego weekendu, za nadmierną prędkość, zatrzymali prawo jazdy jeszcze jednemu kierowcy. Funkcjonariusze apelują o rozsądek i przestrzeganie przepisów ruchu drogowego.

Podczas weekendu na terenie powiatu dębickiego, dwóch kierowców straciło prawa jazdy za nadmierną prędkość. Wśród nich był, 45-letni mieszkaniec Wisłoka Wielkiego, który kierując fordem, jadąc w piątek przez Brzeźnice, przekroczył dozwoloną prędkość w terenie zabudowanym o 59 km/h. Mężczyzna stracił prawo i został ukarany mandatem w wysokości 1500 złotych i 13 punktami karnymi. W niedzielę, w Brzostku, policjanci zatrzymali prawo jazdy 18-letniemu mieszkańcowi Jasła. Mężczyzna jechał audi z prędkością 104 km/h. W tym przypadku kierowca otrzymał taką samą karę, mandat karny w wysokości 1500 złotych oraz 13 punktów karnych. Kierowcy stracili prawa jazdy na najbliższe 3 miesiące.

Policja apeluje o rozsądek i rozwagę za kierownicą oraz zdjęcie nogi z gazu. Przypominamy, że nadmierna prędkość wciąż jest jedną z głównych przyczyn wypadków drogowych. Osoby, które nie przestrzegają przepisów i obowiązujących limitów prędkości, narażają siebie i innych uczestników ruchu drogowego na niebezpieczeństwo utraty życia i zdrowia.