Sześć medali na Mistrzostwach Świata w rolkarstwie figurowym dla UKSŁF „Mors” Dębica!

Sześć medali na Mistrzostwach Świata w rolkarstwie figurowym Cieszyn 2021 – zdobyli zawodnicy Uczniowskiego Klubu Sportowego Łyżwiarstwa Figurowego „Mors” Dębica! To ogromny sukces sportowców tego klubu, którzy z konieczności – musieli zamienić łyżwy na rolki.

W roku 2019 nikt nie spodziewałby się takiego rozwoju sytuacji. O takim zakończeniu, a zarazem początku nowej historii, każdy z zawodników i trenerów mógł tylko pomarzyć. Początkowo wydawało się, że decyzja o remoncie dębickiego lodowiska – to wyrok dla sekcji tutejszego łyżwiarstwa figurowego. Ale w tej beznadziejniej sytuacji– tak się początkowo wydawało – zawodnicy Uczniowskiego Klubu Sportowego Łyżwiarstwa Figurowego zamienili łyżwy na … rolki. Początki nie były proste ponieważ technika wykonywanych elementów jest jednak nieco inna, niż w łyżwiarstwie figurowym. Stanowiło to jednak jedyną możliwość utrzymania zdobytych już umiejętności na lodzie. W ten sposób trzeba było przetrwać czas renowacji lodowiska. Treningi dwa razy w tygodniu na rolkach. Dodatkowo prowadzone były zajęcia taneczne i treningi na basenie. Na początku wakacji zawodnicy klubu UKSŁF Mors Dębica zostali zgłoszeni na Otwarte Mistrzostwa Świata w jeździe figurowej na rolkach, które po raz pierwszy zorganizowane miały być w Polsce. Prace nad szlifowaniem programów i formy nabrały tempa.

Zakończyła się rywalizacja na zawodach World Open 2021 w Cieszynie trwająca od 16.09.2021. Zawodnicy UKSŁF Dębica zaprezentowali się fenomenalnie: złoto, dwa srebra, trzy brązowe medale, dwa czwarte miejsca i jedno szóste:
4th dywizja –Beniamin B girls czwarte miejsce Marta Mucha,
4th dywizja – Cadet girls trzecie miejsce Emilia Potwora
3rd dywizja – Cadet girls trzecie miejsce Zofia Gronek, czwarte miejsce Anastazja Sohling, szóste miejsce Zofia Kupiec
3rd dywizja – novice girls trzecie miejsce Julia Kupiec
3rd dywizja- junior girls drugie miejsce Klaudia Mucha
3rd dywizja – senior girls drugie miejsce Maria Golec
2nd dywizja – junior boys pierwsze miejsce Max Such.

Taki wynik byłby możliwy bez trenerów klubu – Pani Marii Mordrarskiej –Jankowskiej , Pani Patrycji Grajny, Pani Anity Zimy, Panu Andrzejowi Bandurze i Panu Łukaszowi Darosowi.

FOTOGRAFIE: Patrycja Grajny

źródło: UKSŁF Mors Dębica