Warsztaty dietetyczne w CUS w Dębica

Warsztaty dietetyczne w ramach realizacji działań towarzyszących Programu Pomoc Żywnościowa 2014-2020. Podprogram 2021

20 kwietnia 2022 r. w siedzibie Centrum Usług Społecznych Gminy Dębica odbyły się warsztaty dietetyczne prowadzone przez Panią Katarzynę Kozubek- dietetyka w Klinicznym Szpitalu Wojewódzkim Nr 2 im. Św. Jadwigi Królowej w Rzeszowie.

W trakcie spotkania uczestnicy wysłuchali ciekawego wykładu eksperta na temat zasad zdrowego żywienia oraz składów produktów ze sklepowych półek, które stosujemy w codziennej diecie. Wzbogacili się o wiedze na temat przetworzonej żywności oraz zasad czytania etykiet na produktach. Dodatkowo zainteresowani dowiedzieli się jak stosując odpowiednią profilaktykę i dietę można uniknąć wielu zachorowań. Prowadząca opowiedziała o dobrych i złych E-dodatkach, konserwantach, dietetycznych paradoksach oraz technikach przygotowania potraw.

Warsztaty cieszyły się dużym zainteresowaniem i aktywnością uczestników. Padło wiele pytań, na które prowadząca chętnie udzielała odpowiedzi, rozwiewając tym samym wiele wątpliwości.

Bez wątpienia przeprowadzone warsztaty podniosły świadomość konsumencką uczestników, którzy opuścili zajęcia z dawką nowej wiedzy oraz wieloma istotnymi wskazówkami, które po zastosowaniu w praktyce na pewno przyczynią się do poprawy samopoczucia i ogólnej jakości życia.

Każdy warsztat wzbogaca uczestników o nową wiedzę i umiejętności. Wymiana doświadczeń i wspólnie spędzony czas są pierwszym krokiem w kierunku włączenia społecznego, dlatego już dziś zapraszamy na kolejne warsztaty tym razem kulinarne, które odbędą się 11 maja 2022 r. w Dziennym Domu Senior + w Kochanówce.

Warsztaty dietetyczne są jednym z działań towarzyszących realizowany przez Stowarzyszenie Inicjatyw Społecznych „Nowe Możliwości” przy współpracy z Podkarpackim Bankiem Żywności w Rzeszowie w ramach Programu Operacyjnego Pomoc Żywnościowa 2014-2020 finansowanego ze środków Europejskiego Funduszu Pomocy Najbardziej Potrzebującym – Podprogram 2021.

Źródło: https://ugdebica.pl/aktualnosci/warsztaty-dietetyczne-w-cus-w-debica-2664.html