Seniorzy dowiedzieli się, jak zdrowo jeść

Działania Towarzyszące w ramach Programu Operacyjnego Pomoc Żywnościowa 2014-2020.  

Jak się okazuje przekąski mogą być nie tylko pyszne, ale również proste w przygotowaniu. Przekonali się o tym uczestnicy warsztatów kulinarnych, które odbyły się 11 maja 2022r. w Dziennym Domu Senior + w Kochanówce. Warsztaty edukacyjno-kulinarne poprowadziła Pani Oksana Martoń z firmy Wkręceni w Zdrowie – coach zdrowia i żywienia oraz pasjonatka zdrowego stylu życia, przekonana o tym, że to co jemy, ma bezpośredni wpływ na nasze samopoczucie i stan zdrowia. Dzięki profesjonalnej wiedzy na każdych zajęciach udowadnia, że  zdrowe jedzenie jest smaczne i proste w przygotowaniu, a gotowanie jak sama twierdzi daje niesamowitą frajdę!

Celem spotkania, było poszerzenie wiedzy z zakresu zdrowego stylu życia, oraz poznawanie nowych smaków i produktów. Prowadząca zachęcała do jedzenia warzyw i owoców. Dużo czasu poświęciła na przekonanie, że w swojej diecie warto ograniczyć cukier.

Podczas spotkania edukatorka Banku Żywności uczyła jak w nieoczywisty sposób wykorzystać zwykłe produkty, przygotowując smaczne i pełnowartościowe posiłki niezależnie od wysokości domowego budżetu. Zainteresowaniem cieszyły się również indywidualne dyskusje z Panią Oksaną na temat przygotowanych potraw oraz jak zdrowo i tanio się odżywiać.  Warsztaty wszystkim bardzo się podobały i stały się inspiracją do samodzielnego poszukiwania ciekawych smaków.

Serdecznie dziękujemy prowadzącej za doskonałą organizację i miłą atmosferę oraz wszystkim uczestniczącym w spotkaniu za aktywny udział, zaangażowanie i poświęcony czas.

Warsztaty dietetyczne są jednym z działań towarzyszących realizowany przez Stowarzyszenie Inicjatyw Społecznych „Nowe Możliwości” przy współpracy z Podkarpackim Bankiem Żywności w Rzeszowie Programu Operacyjnego Pomoc Żywnościowa 2014-2020 finansowanego ze środków Europejskiego Funduszu Pomocy Najbardziej Potrzebującym – Podprogram 2021.

Źródło: https://ugdebica.pl/aktualnosci/seniorzy-dowiedzieli-sie–jak-zdrowo-jesc-2689.html