Tour de Pologne w powiecie dębickim – utrudnienia na drogach

reklama
Już 2 sierpnia br. (środa) w Pustyni nastąpi honorowy start piątego etapu 74. Wyścigu Tour de Pologne UCI World Tour.  O godzinie
13:30 kolarze wyruszą sprzed centrum badawczego firmy Olimp Labs w Pustyni. 10 minut później zaplanowano start ostry w Nagawczynie.

5. Etap Olimp Nagawczyna – Rzeszów to 130 kilometrów jazdy malowniczymi terenami Podkarpacia. Trasa będzie wiodła między innymi przez gminę Dębica i gminę Lubenia, gdzie kolarze powalczą na dwóch górskich premiach. Kolejne punkty górale będą mogli zdobyć w Łanach gdzie zameldują się dwukrotnie. Ostatnie kilometry to walka na ulicach Rzeszowa.

W związku z wyścigiem kierowcy muszą spodziewać się utrudnień na drogach. Jak informuje Komenda Powiatowa Policji w Dębicy, 2 sierpnia br. w godzinach od 13:00 do 14:00, dla ruchu będzie zamknięta m.in. trasa prowadząca od ronda przy węźle autostrady A4 – Dębica Wschód w Pustyni do drogi krajowej nr 94. Również odcinek DK nr 94 od skrzyżowania z sygnalizacją świetlną w Zawadzie do ronda w Dębicy na skrzyżowaniu z ul. Wielopolską.

źródło: Powiat Dębica