Tour de Pologne ruszył z Pustyni przy głośnym aplauzie kibiców

Honorowy start 5. etapu Olimp Nagawczyna – Rzeszów 74. Wyścigu Tour de Pologne UCI World Tour nastąpił wczoraj (środa, 2 sierpnia br.) w Pustyni. O godzinie 13:30 kolarze wyruszyli z tej miejscowości sprzed centrum badawczego firmy Olimp Labs. 10 minut później odbył się start ostry w Nagawczynie. Jednym z członków Komitetu Honorowego tegorocznego wyścigu jest Starosta Powiatu Dębickiego.

– Wspaniała atmosfera, doskonałe warunki, przyjaźni, pomocni ludzie. Mam nadzieję na dalszą współpracę – mówił ze sceny Czesław Lang, legenda polskiego kolarstwa torowego i szosowego, organizator Tour de Pologne UCI World Tour. Dziękował w ten sposób Prezesowi firmy Olimp Labs za przygotowanie wydarzenia i udział w organizacji Tour de Pologne.

W środę kolarze pokonali 130-kilometrowy odcinek Olimp Nagawczyna – Rzeszów. Z pozycji lidera do zmagań przystępował Słowak Peter Sagan (BORA – hansgrohe), któremu udało się zachować żółtą koszulkę. Rafał Majka (BORA – hansgrohe), który zebrał największe owacje od kibiców w Pustyni, na piątym etapie zajął 22. lokatę i w dalszym ciągu plasuje się na trzeciej pozycji w klasyfikacji generalnej, tracąc do słowackiego zawodnika 20 sekund.

Dziś kolarzy czeka odcinek Wieliczka – Zakopane (189 km).

ZOBACZ ZDJĘCIA

ZOBACZ FILM

 

źródło: Powiat Dębica