74. Tour de Pologne po raz pierwszy wystartował spod Olimp Labs w Nagawczynie

Przy głośnym aplauzie kibiców najlepsi kolarze świata wyruszyli na V etap Tour de Pologne. Honorowy start odbył się sprzed firmy Olimp Labs w Pustyni. Na ostry straty już Z Nagawczyny zameldowało się 149 kolarzy W trasę do Rzeszowa wyruszył między innymi Rafał Majka. Polak z grupa Bora był najbardziej oczekiwanym zawodnikiem podczas podpisywania listy startowej. Jeszcze przed rozpoczęciem rywalizacji musiał rozdać sporo autografów i pozować do zdjęć.

Na starcie 130-kilometrowego etapu nie mogło zabraknąć wiernych kibiców kolarstwa i to w różnym wieku. Nikogo nie przestraszyła temperatura sięgająca ponad 30 stopni Celsjusza.

Pomysłodawcą największej w Polsce imprezy kolarskiej jest Czesław Lang. Kiedyś znakomity zawodnik, a obecnie równie dobry organizator podkreślał, że wyścig daje możliwość promocji mniejszych miejscowości takich jak Pustynia i Nagawczyna.

W wyścigowych kuluarach spotkać można było także innych mistrzów jazdy na dwóch kółkach jak choćby Ryszard Szurkowski. Były kolarz z humorem odpowiedział na pytanie kto wygra tegoroczny wyścig.

Z kolei inny weteran szos, mieszkający w Nagawczynie Stanisław Czaja nie krył radości, że Tour de Pologne zagościło do powiatu dębickiego. Wrócił również do wspomnień ze swoich startów.

Linia startowa umiejscowiona została kilka metrów od wejścia do siedziby Olimp Labs. Firma specjalizuje się w produkcji leków i zdrowej żywności z której często korzystają również kolarze.

Finisz piątego etapu w Rzeszowie. Jutro kolarze będą się ścigać z Wieliczki do Zakopanego. Natomiast w piątek królewski etap w Bukowinie Tatrzańskiej. Tego dnia poznamy odpowiedź na pytanie kto wygra 74. Tour de Pologne. Bez względu na końcową klasyfikację tegoroczny wyścig i tak jest historyczny dla mieszkańców) powiatu dębickiego. Kolarstwa na takim poziomie już dawno u nas nie było.