Światowa Gala Boksu odbędzie się w Dębicy

gala boksu konferencja

1 kwietnia 2016 roku o godzinie 20.00 w Dębicy odbędzie się Światowa Gala Boksu. W ostatni wtorek 1 marca w Urzędzie Miejskim w Dębicy odbyła się konferencja prasowa z udziałem burmistrza Dębicy Mariusza Szewczyka, zastępcy burmistrza Wojciecha Iwasieczko oraz dyrektor MOSiR Dębica Marta Pawełko- Tokarz zapowiadająca to wydarzenie.

gala boksu konferencja Dsc05630 gala boksu konferencja gala boksu konferencja gala boksu konferencja

W Gali wezmą udział dwie drużyny z grupy C – Rafako Hussars Poland oraz Argentina Condors.  Głównym organizatorem  imprezy będzie Miasto Dębica wraz z  Miejskim Ośrodkiem Sportu i Rekreacji oraz Klubem Bokserskim UKS Morsy.  Mecz będzie składał się z 5 walk, z której każda będzie miała 5 rund. Na gali wystąpią m.in. Mateusz Polski (Mistrz Polski), Arkadiusz Szwedowicz (Mistrz Polski), Maciej Jóźwik (Mistrz Polski), Florian Schulz (srebrny medalista Igrzysk Europejskich). Sponsorem wydarzenia, które będzie transmitowane na kanałach sportowych Telewizji Polstat  jest  firma Olimp Labs.
O organizację meczu zabiegało wiele innych miast, jednak dzięki szybkiemu wsparciu przedsięwzięcia przez sponsorów, to właśnie Dębica zajmie się jego przygotowaniem.
„Bardzo się cieszymy, ze możemy być organizatorem takiej gali boksu w Dębicy. Boks cieszy się u nas dużą popularnością. Dzięki działaniom pana burmistrza taka gala może odbyć się właśnie w Dębicy.  – powiedziała Marta Pawełko-Tokarz dyrektor Miejskiego Ośrodka Sportu i Rekreacji.
Ostatnia gala bokserska w Dębicy odbyła się 10 lat temu. Władze miasta razem z organizatorami mają nadzieję, że w przyszłości takie wydarzenie będzie odbywało się cyklicznie i na stałe wpisze się w kalendarz imprez.
„Boks to spory kawałek historii naszego miasta.  Mieliśmy swego czasu mistrza boksu, była bardzo dobra praca z młodzieżą, mieliśmy dobrych trenerów i dlatego chcemy także wrócić do tego i pokazać miasto także od strony tego sportu. Przy organizacji tej gali pomaga nam także dębiczanin Mateusz Borek, który będzie promował ta galę w Polsat Sport. Na tym kanale będą tez systematyczne powiadomienia o tej gali” –  powiedział podczas konferencji  burmistrz Mariusz Szewczyk.
Bilety w cenach: 25 zł (miejsce na trybunach) i 45 zł ( krzesełka wokół ringu) można zakupić na stronie internetowej ebilet.pl lub w dniu meczu w Miejskim Ośrodku Sportu i Rekreacji. Do sprzedaży trafiło już tysiąc biletów.

 

źródło: UM Dębica