Gala Boksu już jutro w Dębicy

gala boksu

Dzisiaj o godz. 13.30 w Hotelu Gold w Dębicy rozpoczęła się konferencja prasowa przed zaplanowaną na jutro Światową Galą Boksu WBC. Po konferencji odbyło się oficjalne ważenie zawodników. W gali, która odbędzie 1 kwietnia w hali MOSiR przy ul. Sportowej w Dębicy weźmie udział kilkunastu zawodników reprezentujących Rafako Hussars Poland i Argentina Condors.

gala boksu gala boksu Dsc08400 gala boksu gala boksu gala boksu gala boksu gala boksu gala boksu gala boksu

W konferencji prasowej wzięli udział zawodnicy Rafako Hussars Poland i Argentina Condors, trenerzy drużyn oraz współorganizatorzy Gali Boksu: burmistrz Dębicy Mariusz Szewczyk, dyrektor MOSiR Marta Pawełko- Tokarz, Zenon Trojan, naczelnik Wydziału Promocji Miasta Monika Rojek – Kałek oraz trenerzy i organizatorzy ze strony drużyn.
Piątkowy wieczór zapowiada się bardzo emocjonująco. Po 10 letniej przewie w Dębicy będzie można zobaczyć na żywo boks w wykonaniu polskich i zagranicznych zawodników. Od godziny 18.45 na halę będą wpuszczani zostaną kibice, a na godz. 19.15 zaplanowano 3 walki pokazowe.
Podczas gali Dębicę reprezentować będą: Bolesław Guzek (wychowanego trenera Andrzeja Rżany), Sebastian Ptak oraz Gabriel Blezień ( wychowankowie trenera Sławomira Łukasika, zawodnicy Klubu Bokserskiego MORSY). O godzinie 20.00 odbędzie się występ wokalny w wykonaniu Przemysława Radziszewskiego uczestnika programów muzycznych “Must be the music” oraz “The Voice of Poland”. Właściwa gala bokserska która będzie także transmitowana na kanale Polsat Sport rozpocznie się o godzinnie 20.30
Zespoły Rafako Hussars Poland – Argentina Condors wystąpią w składach:
-52kg Maciej Jóźwik – Cristian Eduardo Roda
-60kg Mateusz Polski – Brian Ivan Nunez
-69kg Steven Donnelly – Franco Maximiliano Ocampo
-81kg Arkadiusz Szwedowicz – Juan Gabriel Rizzo Patron
+91kg Florian Schulz – Kevin Nicolas Espindola

źródło: UM Dębica