Tysiące dębiczan skorzystało z oferty MOSiR Dębica podczas ferii zimowych

Aquatrack

Wielkim sukcesem pod względem ilości osób jakie odwiedziły obiekty Miejskiego Ośrodka Sportu i Rekreacji w Dębicy zakończyły się ferie zimowe. Oferta atrakcji i wydarzeń przygotowana przez dębicki ośrodek przypadła do gustu nie tylko dzieciom i młodzieży, ale również osobom dorosłym zarówno z terenu miasta jak i okolicznych miejscowości, którzy bardzo chętnie brali udział w organizowanych na obiektach imprezach.

MOSIR ferie MOSIR ferie MOSIR ferie

Niekwestionowanym liderem pod kątem frekwencji okazało się miejskie lodowisko, które przyjęło ponad 16 tys. gości co dało wynik o prawie 4 tys. lepszy od ferii w roku poprzednim. Dzięki wydłużonym godzinom dostępności lodowiska dziennie mogło ze ślizgawki skorzystać prawie 1150 osób. Dużym zainteresowaniem cieszyły się również wydarzenia organizowane w kompleksie basenowym.
„Wodny tor przeszkód AQUATRACK był niewątpliwie największą atrakcją tegorocznych ferii zimowych na dębickim basenie. Przez 4 dni, kiedy tor był rozstawiony na obiekcie odwiedziło nas 2,6 tys. osób. Blisko 100 dzieci wzięło udział w darmowej nauce pływania oraz zabawach wodnych prowadzonych przez instruktorów MOSiR” – mówi Marta Pawełko – Tokarz, dyrektor Miejskiego Ośrodka Sportu i Rekreacji w Dębicy.
W przeciągu całego okresu zimowej przerwy w nauce baseny odwiedziło 7,3 tys. gości, prawie 2,3 tys. osób więcej niż w roku ubiegłym.  Ofertę dopełniły wydarzenia odbywające się na hali sportowej w Domu Sportu. Pokaz gimnastyki artystycznej oraz „Świetlicowe Potyczki” organizowane przez Miejski Ośrodek Pomocy Społecznej przyciągnęły wielu widzów, którzy wyrażali duże uznanie dla organizacji imprezy zarówno dla jej organizatorów jak i  uczestników.
Jak podkreśla dyrektor Miejskiego Ośrodka Sportu i Rekreacji  Marta Pawełko – Tokarz tak duże zainteresowanie ofertą zaproponowaną przez MOSiR bardzo cieszy i mobilizuje do dalszej pracy. Już rozpoczęły się  prace nad ofertą wakacyjną, która ma być jeszcze bardziej urozmaicona i atrakcyjna niż ta przygotowana na okres ferii zimowych.

 

źródło: UM Dębica