Światowa Gala Boksu po dziesięciu latach wraca do Dębicy !

Bilety –  MOSiR Dębica lub  RAFAKO HUSSARS POLAND vs ARGENTINA CONDORS | WORLD SERIES OF BOXING

Po dziesięciu latach przerwy do Dębicy wraca Światowa Gala Boksu! To wielkie sportowe wydarzenie odbędzie się 1 kwietnia o godzinie 19:30 na hali Domu Sportu. Do sprzedaży już trafiło tysiąc biletów. Impreza będzie transmitowana na żywo na kanałach sportowych Polsatu.

Na gali boksu w hali sportowej Miejskiego Ośrodka Sportu i Rekreacji w Dębicy  zmierzą się drużyny Rafako Hussars Poland oraz Argentina Condors. Obie drużyny rywalizują w grupie C Ligi Światowej Boksu (World Series of Boxing). Grupę uzupełniają drużyny z Rosji i Wenezueli. Jak do tej pory, po ostatniej porażce w Wenezueli nasza drużyna zajmuje ostatnie miejsce i do przedostatniej drużyny Argentina Condors brakuje jej 2 punktów. Mamy nadzieję że Dębica okaże się szczęśliwym miejscem dla Husarii i udowodnią, że poprzednie porażki były tylko wypadkiem przy pracy. Mecz będzie składał się z 5 walk każda po 5 rund. Na gali wystąpią m.in. Mateusz Polski (Mistrz Polski), Arkadiusz Szwedowicz (Mistrz Polski), Maciej Jóźwik (Mistrz Polski), Florian Schulz (srebrny medalista Igrzysk Europejskich).
Bilety wstępu na galę to 25 zł na trybunach i 45 zł przy ringu.

Drużyna Rafako Hussars Poland została założona przez spółkę Stand4Them Promotions i jest zarządzana przez Jarosława Kołkowskiego. Niektórzy zawodnicy Hussarii są jednocześnie członkami kadry narodowej boksu amatorskiego, z której będą się kwalifikować potencjalni olimpijczycy do nadchodzących igrzysk olimpijskich w Rio de Janeiro 2016.

Bezpośrednio z rozgrywek WSB szanse na awans olimpijski ma jeszcze Tomasz Jabłoński oraz Irlandczyk reprezentujący barwy Hussarii Steven Donnelly. Strategicznym sponsorem drużyny jest raciborskie RAFAKO grupa PBG. Drużyna trenuje na warszawskim Torwarze pod okiem trenerów Zbigniewa Raubo i Jerzego Baranieckiego, którzy jednocześnie są trenerami kadry narodowej. Celem powołania drużyny jest reprezentowanie naszego kraju na arenie międzynarodowej poprzez udział w rozgrywkach WSB oraz promocja młodych bokserów.