Sukces PSP w Brzeźnicy w konkursie Koloratorium Śnieżki.

13 listopada 2020r. rozstrzygnięty został konkurs Koloratorium Śnieżki. Publiczna szkoła Podstawowa im. Jana Pawła II w Brzeźnicy zajęła w nim trzecie miejsce wygrywając tym samym:

wyposażenie pracowni biologiczno-chemicznej przez Fundatora Nagród o wartości do 10 000,00 zł brutto,
zestaw produktów produkowanych przez Fundatora Nagród o wartości do 1500,00 zł brutto.

Ten olbrzymi sukces jest wynikiem ponad półrocznej pracy społeczności szkolnej klas IV – VIII. Dzięki ogromnemu zaangażowaniu wszystkich uczniów udało się pokonać I etap konkursu i zakwalifikować do finałowej trzydziestki szkół na wysokim, szóstym miejscu. Przedmiotem Pracy Konkursowej w ramach II finałowego etapu Konkursu było przygotowanie przez uczniów Szkoły filmu związanego tematycznie z grą planszową Koloratorium „Śladami pierwiastków tajemnicy”. Długość nagrania nie mogła przekraczać 100 sekund. Film miał być zapowiedzią wideo, która będzie ściśle powiązana z fabułą gry i opracowana na podstawie następującego wprowadzenia: „Miasto Kolorów to miejscowość, która słynie z wielu chemicznych odkryć. Tutejsi naukowcy przodują w wyznaczaniu nowych kierunków badań i odkrywaniu kolejnych związków chemicznych. Podczas jednego z eksperymentów w miejskim laboratorium zdarzył się jednak wypadek. W wyniku tego zdarzenia powstał stworek, który teraz zagraża mieszkańcom. Na miejsce przybywają detektywi. Ci wnikliwi, młodzi ludzie za pomocą swojego doświadczenia i znajomości chemii muszą dowiedzieć się, co dzieje się w laboratorium.”

W tym miejscu chcemy podziękować twórcom filmu finałowego https://youtu.be/KorngnY4jZ4 .

Nasza wygrana w konkursie jest ich wygraną.

Przedstawiamy aktorów: Maja Kazimierczak (najmłodsza aktorka) i uczniów klasy 6B: Jagoda Mosior, Katarzyna Klucznik, Monika Stochel, Jan Mosior, Karol Koszela, Kamil Pasiecznik.

Bardzo dziękujemy reżyserom i scenarzystom filmu w osobach Pani Anny Cabaj i Pani Edyty Mosior. Zawdzięczamy im pomysł na film i jego realizację.

Koordynatorem konkursu była Pani Renata Iwasieczko. 

Źródło: https://ugdebica.pl/aktualnosci/sukces-psp-w-brzeznicy-w-konkursie-koloratorium-sniezki-1843.html