Szkoły Podstawowe z Jodłowej i Brzeźnicy w finale „Koloratorium Śnieżki”!

Szkoły Podstawowe z Jodłowej i Brzeźnicy w finale „Koloratorium Śnieżki”! II edycja kreatywnego ogólnopolskiego konkursu Fabryki Farb i Lakierów Śnieżka rozstrzygnięta! W wielkiej grze o pracownię biologiczno-chemiczną wzięły udział placówki z całej Polski. Rywalizacja o pracownię marzeń była zacięta, a pomysły uczestników bardzo kreatywne i zaskakujące. Jak piszą organizatorzy „Ich poziom tradycyjnie przerósł nasze najśmielsze oczekiwania, wybór nie był więc prosty”.

Zadanie w tegorocznej edycji nie było proste. Uczestnicy musieli wcielić się w rolę detektywów! W Mieście Kolorów doszło do groźnego wypadku, w wyniku którego powstał stworek zagrażający mieszkańcom. Musieli chwycić lupy i przez kolejne tygodnie podążać śladami pierwiastków tajemnicy. Celem było odkrycie, kim jest tajemniczy stworek i jak doszło do zdarzenia?  Zwycięzcą została szkoła, która wraz z uczniami wykonała najwięcej zadań i tym samym zdobyła największą liczbę punktów.

Gra toczyła się o m.in. 10 kompletnie wyposażonych pracowni biologiczno-chemicznych oraz całą masę nagród w konkursach indywidualnych. W zadania konkursowe zawsze angażuje się cała społeczność szkolna: dyrekcja, nauczyciele, uczniowie oraz inne osoby wspierającym realizację prac konkursowych.  Konkurs „Koloratorium Śnieżki” skierowany jest do publicznych i niepublicznych szkół podstawowych z miejscowości nie większych niż 20 000 mieszkańców.

WYNIKI II Ogólnopolskiej Edycji Konkursu Koloratorium Śnieżki:

Oto pełna lista wyróżnionych szkół:

Nagrody I Stopnia (Minilaboratoria o wartości 30 000 zł):

  • Szkoła Podstawowa im. ks. Kard. Stefana Wyszyńskiego w Szóstce
  • Szkoła Podstawowa W Kostrach
  • Szkoła Podstawowa w Jamnicy

Nagrody II Stopnia (Minilaboratoria o wartości 15 000 zł):

  • Szkoła Podstawowa im. Jana Pawła II w Kluczach
  • Zespół Szkół w Przedmieściu Dubieckim
  • Szkoła Podstawowa im. Henryka Sienkiewicza w Dąbiu

Nagrody III Stopnia (Minilaboratoria o wartości 10 000 zł):

  • Szkoła Podstawowa nr 2 w Luzinie
  • Szkoła Podstawowa nr 1 im. ks. Franciszka Blachnickiego w Jodłowej
  • Szkoła Podstawowa im.Orła Białego w Czernicu
  • Publiczna Szkoła Podstawowa im. Jana Pawła II w Brzeźnicy

To nie wszystko! Fabryka Farb i Lakierów Śnieżka już zapowiedziała kolejne niespodzianki! Szczegóły ukażą się już wkrótce na profilu Koloratorium Śnieżki.

WIĘCEJ INFORMACJI: https://koloratorium.pl/

ZOBACZ, JAK BYŁO ROK TEMU, PODCZAS WIELKIEGO FINAŁU:

Znamy zwycięzców I edycji konkursu „Koloratorium”!