Profil Zaufany i Portal Interesanta wygodne narzędzia do załatwienia spraw urzędowych

09 grudnia 2021

Ikonka głośnika

Loading…

Profil Zaufany umożliwia realizację spraw urzędowych bez konieczności wizyty w Urzędzie Miejskim w Dębicy, a Portal Interesanta – sprawdzanie i monitorowanie wymiaru podatków i opłat. Osoby, które nie wiedzą jak go założyć mogą skorzystać z pomocy urzędników, a także potwierdzić Profil Zaufany w magistracie.

Od stycznia 2021 r. w Punkcie Potwierdzającym Profil Zaufany w Urzędzie Miejskim w Dębicy można założyć lub potwierdzić. Profili Zaufanych. Z takiej możliwości skorzystało już blisko 650 osób.

Dzięki posiadanemu dokumentowi można online skorzystać z wielu dostępnych e-usług, w tym m.in. z Portalu Interesanta, który umożliwia monitorowanie należnych podatków i opłat, w tym także podatków od środków transportowych czy posiadania psa. Istnieje także możliwość regulowania należności za pomocą płatności elektronicznych.

Jak założyć i potwierdzić Profil Zaufany?

Aby założyć profil należy zarejestrować swoje konto na stronie www.pz.gov.pl, a następnie w ciągu 30 dni potwierdzić swoją tożsamość w Punkcie Potwierdzającym Profil Zaufany w Urzędzie Miejskim w Dębicy (pok. 23, tel. 14 683 82 46). To jedyna konieczna wizyta w urzędzie. Od momentu potwierdzenia tożsamości i uaktywnienia Profilu Zaufanego, użytkownik może posługiwać się nim w komunikacji z urzędami.

Jak z łatwością regulować swoje zobowiązania wobec gminy?

Portal Interesanta (Zobowiązania wobec gminy) Urzędu Miejskiego w Dębicy dostępny jest dla interesantów pod adresem https://e-urzad.debica.pl.

W celu zalogowania się do portalu wymagane jest posiadanie profilu zaufanego. Za pomocą Portalu Interesanta, bez wychodzenia z domu, można sprawdzić i uregulować m.in.: stan swoich zobowiązań wobec gminy z tytułu podatków czy opłat za wywóz odpadów komunalnych.Źródło: https://debica.pl/profil-zaufany-i-portal-interesanta-wygodne-narzedzia-do-zalatwienia-spraw-urzedowych/