Urzędnicy w Dębicy będą jeździć elektrycznym samochodem

Urząd Miejski w Dębicy zakupił nowy ekologiczny samochód o napędzie elektrycznym. Jest to Citroën ë-Berlingo, który będzie wykorzystywany przez pracowników Wydziału Ochrony Środowiska w celu prowadzenia kontroli, m.in. segregacji odpadów oraz domowych pieców i kotłów.

Zakup samochodu służbowego był koniecznością. Wydział nie posiadał swojego pojazdu, a obowiązków dotyczących kontroli odpadów z każdym rokiem przybywa. Nowy pięcioosobowy Citroën ë-Berlingo, to nie tylko samochód ekonomiczny, ale także ekologiczny. Zasięg samochodu wynosi do 280 km, a czas ładowania w publicznej stacji szybkiego ładowania o mocy do 100 kW umożliwia odzyskanie 80% energii w 30 minut.

– W czasie kiedy dużo mówi się o ekologii, kiedy szukamy rozmaitych pomysłów w trosce o nasze środowisko, zakupiliśmy auto elektryczne z zeroemisyjnym napędem. Z samochodu korzystać będą pracownicy z Wydziału Ochrony Środowiska Urzędu Miejskiego, którzy często wyjeżdżają na kontrole, m.in.: kotłów i pieców domowych, PSZOK-u, obowiązku prowadzenia segregacji odpadów oraz dzikich wysypisk – mówi burmistrz Mariusz Szewczyk.

Źródło: https://debica.pl/elektryczny-samochod-dla-urzednikow/