W Urzędzie Miejskim można już potwierdzić Profil Zaufany ePUAP – Serwis informacyjny Miasta Dębica

21 stycznia 2021

Punkt potwierdzający profil zaufany ePUAP został uruchomiony w Urzędzie Miejskim w Dębicy. Usługa jest dostępna w Biurze Obsługi Interesanta (na parterze ratusza w pokoju nr 23), w godzinach pracy urzędu od 7:30 do 15:30.

– Gorąco zachęcam wszystkich mieszkańców naszego miasta do zakładania profilu zaufanego i korzystania z dostępnych na stronie internetowej Urzędu Miejskiego w Dębicy portali w celu elektronicznego załatwiania spraw bez konieczności osobistej wizyty w ratuszu. Szczególnie teraz, w czasie trwającej pandemii koronawirusa, e-usługi są najbezpieczniejszym sposobem załatwiania spraw urzędowych – mówi burmistrz Mariusz Szewczyk.

Co to jest profil zaufany?
Profil zaufany to rodzaj podpisu elektronicznego. Zastępuje on bezpieczny e-podpis w kontaktach z administracją i umożliwia weryfikację tożsamości. Dzięki niemu wybrane sprawy urzędowe można załatwić bez wychodzenia z domu. Profil zaufany jest bezpłatny i ważny przez trzy lata od momentu jego potwierdzenia.

Jak założyć profil zaufany?

Aby założyć profil zaufany należy zarejestrować swoje konto na stronie profilu zaufanego www.pz.gov.pl  a następnie w ciągu 14 dni złożyć wizytę w wybranym punkcie potwierdzającym profil w celu potwierdzenia tożsamości. To jedyna konieczna wizyta w urzędzie. Od momentu potwierdzenia tożsamości i uaktywnienia profilu zaufanego użytkownik może posługiwać się nim w komunikacji z urzędami.

Do czego jeszcze przydaje się profil zaufany?
Dzięki profilowi zaufanemu można korzystać z setek usług online na wielu portalach urzędowych.  Profil zaufany umożliwia także korzystanie z portali e-usług Urzędu Miejskiego dostępnych pod adresem: https://e-uslugi.debica.pl/ oraz Portalu Interesanta  pod adresem: https://e-urzad.debica.pl.

Serdecznie zapraszamy wszystkich zainteresowanych do potwierdzania w naszym punkcie profilu zaufanego. W przypadku pytań prosimy o kontakt pod numerem telefonu: 14 6838246.

Źródło: https://debica.pl/w-urzedzie-miejskim-mozna-juz-potwierdzic-profil-zaufany-epuap/