Prof. dr hab. Tomasz Balbus opowie o Podpułkowniku Ludwiku Marszałku PS. „Zbroja”

Prof. dr hab. Tomasz Balbus, autor książki pt. „Podpułkownik Ludwik Marszałek „Zbroja”, będzie gościem dzisiejszego spotkania w dębickiej bibliotece. Publikacja opowiada o losach komendanta obwodu AK Dębica i działacza powojennego podziemia niepodległościowego zamordowanego przez komunistów 27 listopada 1948 roku. Podczas wydarzenia każdy będzie mógł dowiedzieć się więcej na temat dokonań Ludwika Marszałka. Zostanie również uczczona pamięć patrona 16. Dolnośląskiej Brygady Obrony Terytorialnej. Wstęp wolny.

Spotkanie z prof. dr hab. Tomaszem Balbusem dziś, 2 grudnia o godz. 17.00 w siedzibie Miejskiej i Powiatowej Biblioteki Publicznej w Dębicy przy ul. Akademickiej 10. Na wydarzenie zapraszają: Miasto Dębica, Miejska i Powiatowa Biblioteka Publiczna w Dębicy wraz z Instytutem Pamięci Narodowej we Wrocławiu oraz Światowym Związkiem
Żołnierzy Armii Krajowej Dębica. Prof. dr hab. Tomasz Balbus to autor i współautor kilkunastu biografii, edycji źródłowych oraz monografii. Swoją najnowszą książkę buduje w oparciu o niewykorzystane dotychczas materiały archiwalne, pochodzące z blisko 30 archiwów i instytucji w kraju i za granicą, a także zbiorów prywatnych. Owocem wnikliwej pracy badawczej jest książka pt. Podpułkownik Ludwik Marszałek „Zbroja”, poświęcona wybitnemu bohaterowi pierwszej konspiracji.