Plaga pijanych rowerzystów w regionie

W ciągu zaledwie jednego dnia policja zatrzymała aż czterech nietrzeźwych rowerzystów. Wszyscy mieli co najmniej promil alkoholu we krwi.

Do pierwszej kontroli doszło w Dębicy, około godziny 11. Funkcjonariusze zatrzymali 46-letniego mieszkańca Nagawczyny, podczas gdy przejeżdżał ulicą Sandomierską. Badanie alkomatem wykazało, że kierowca miał ponad promil alkoholu w organizmie.

Na rower wybrał się również 63-letni mieszkaniec Góry Motycznej. Policjanci przeprowadzili kontrolę stanu trzeźwości, która wykazała 1,2 promila alkoholu. Do zatrzymania doszło w Żyrakowie.

W Bobrowej złapano dwóch pijanych kierowców. Pierwszy z nich to 48-letni mieszkaniec tej miejscowości, w którego krwi znajdowało się aż 2,5 promila. Rekord należy jednak do 32-letniego mieszkańca Bobrowej Woli. Badanie alkomatem wykazało 2,8 promila alkoholu w organizmie.

28 września nie był szczęśliwym dniem zarówno dla rowerzystów, jak i policji. Ci pierwsi otrzymali mandaty w wysokości 2500 złotych. Natomiast funkcjonariusze apelują o rozważne spożywanie alkoholu i powstrzymanie się od kierowania w stanie nietrzeźwości.