Posadź drzewo z Prezydentem RP i leśnikami

 

Posadź drzewo z Prezydentem RP i leśnikami

Jeszcze dziś można wziąć udział w czwartej edycji akcji #sadziMY, którą w tym roku zorganizowano w dniach 29 i 30 września. Na wielkie narodowe sadzenie drzew leśnicy przygotowali milion sadzonek. Gratisowe drzewka czekają na odbiór we wszystkich nadleśnictwach w Polsce, również w Dębicy  przy ul. Rzeszowskiej 142.

Każde drzewo to ostoja życia. Miejsce gniazdowania ptaków, siedlisko owadów i mikroorganizmów. Dla człowieka – cień w letnie upały, czystsze powietrze, osłona przed wiatrem i kojąca zieleń. Wiedzą to młodzi mieszkańcy naszego powiatu, którzy dzisiaj wraz z opiekunami zgłosili się po drzewka do dębickiego Nadleśnictwa. Akcji #sadziMY patronują Prezydent Andrzej Duda i jego żona Agata Kornhauser-Duda. Każdy chętny może zgłosić się do najbliższego nadleśnictwa, by nieodpłatnie odebrać drzewko i zasadzić je na własnym gruncie. W Polsce jest 429 nadleśnictw, na stronie Banku Danych o Lasach: bdl.lasy.gov.pl można sprawdzić, gdzie znajdują się ich siedziby.

Po odbiór drzewek warto przyjść z własnym opakowaniem, które zabezpieczy korzenie drzew przed wysuszeniem. Drzewka można przechować przez kilka dni przed wysadzeniem, układając płasko na gruncie i przesypując korzenie wilgotnym piaskiem.

Źródło: Lasy Państwowe

Źródło: https://www.powiatdebicki.pl//aktualnosci/aktualnosci/posadz-drzewo-z-prezydentem-rp-i-lesnikami,art-2737