Pijani Kierowcy sprawcami wypadków w Powiecie dębickim

Policjanci wyjaśniają okoliczności dwóch wypadków drogowych, do których doszło w niedzielę. Zdarzenia miały miejsce w Zwierniku oraz w Dębicy. W wyniku odniesionych obrażeń, do szpitala przewieziono kierujących.

Do pierwszego zdarzenia doszło wczoraj, około godz.13.30 w Zwierniku. Ze wstępnych ustaleń policjantów wynika, ze kierujący hondą accord stracił panowanie nad pojazdem i zjechał z jezdni, uderzając w przydrożny rów. Kierowcą okazał się 26-letni obywatel Ukrainy. Przeprowadzone przez policjantów badanie alkomatem wykazało w organizmie mężczyzny 1,28 promila alkoholu. Mężczyzna aktualnie przebywa w policyjnym areszcie. Będzie odpowiadał za spowodowanie wypadku drogowego pod wpływem alkoholu.

Kolejne, podobne zdarzenie miało miejsce wczoraj po godz. 23 w Dębicy, na ul. Jana III Sobieskiego. Ustalenia funkcjonariuszy wskazują, że kierujący fiatem punto uderzył w ogrodzenie jednej z posesji. Skierowani na miejsce zdarzenia policjanci poddali badaniu alkomatem 23-letniego mieszkańca Dębicy. Badanie stanu jego trzeźwości wykazało w jego organizmie 1,68 promila alkoholu. Policjanci pracujący na miejscu obu zdarzeń zabezpieczyli materiały dowodowe, pozwalające na dokładne wyjaśnienie ich okoliczności.

Postępowania w w/w sprawach prowadzi Komenda Powiatowa Policji w Dębicy oraz Komisariat Policji w Pilźnie.

Źródło: Podkarpacka Policja