Miniony weekend na drogach powiatu dębickiego

Obywatelskie zatrzymanie pijanego kierowcy w Nagawczynie. Mieszkańcy powiatu dębickiego uniemożliwili dalszą jazdę nietrzeźwemu kierowcy. Jak się okazało, 71-latek prowadził bmw mając 1,8 promila alkoholu w organizmie. W ubiegły weekend policjanci zatrzymali również innych pijanych kierowców. Teraz za swoje zachowanie mężczyźni odpowiedzą przed sądem.

Pijani kierowcy nie mogą czuć się bezkarni. Coraz częściej, nie tylko policjanci, ale też odpowiedzialni świadkowie, uniemożliwiają im dalszą jazdę. Tak też było w piątek. Przed godz. 10, dyżurny dębickiej jednostki został poinformowany o obywatelskim ujęciu nietrzeźwego kierującego. Po dotarciu na miejsce funkcjonariuszy, zgłaszające osoby oświadczyły, że mężczyzna jadący bmw jest prawdopodobnie pijany. Od 71-letniego kierowcy bmw czuć było alkohol. Badanie stanu trzeźwości wykazało ponad 1,8 promila alkoholu w jego organizmie. Teraz dalszym losem nieodpowiedzialnego kierowcy zajmie się sąd. Szybka reakcja i właściwa postawa zgłaszających pozwoliła wyeliminować z ruchu drogowego nietrzeźwego kierowcę i zapobiec ewentualnej tragedii na drodze.

Wczoraj o godz. 0.30, policjanci z wydziału ruchu drogowego interweniowali w Głobikowej, gdzie dachował ford focus. Z ustaleń funkcjonariuszy wynikało, że kierujący stracił panowanie nad pojazdem, zjechał do przydrożnego rowu i dachował. Badanie alkomatem wykazało, że 39-letni mieszkaniec Niedźwiady miał w organizmie 2,2 promila alkoholu. Jak się okazało, mężczyzna nie posiada prawa jazdy, a pojazd którym podróżował aktualnych badań technicznych. Kierującego fordem przewieziono do dębickiego szpitala.

Kolejne zdarzenia z udziałem nietrzeźwego kierowcy, miało miejsce w niedzielę w Jaworzu Górnym około godz. 8.30. Kierujący daewoo tico nie ustąpił pierwszeństwa przejazdu kierującemu fiatem doblo, czym doprowadził do zderzenia się pojazdów. W wyniku doznanych obrażeń do dębickiego szpitala przewieziony został 74-letni mieszkaniec Jaworza Górnego, który kierował daewoo. Badanie alkomatem wykazało w jego organizmie 1,8 promila alkoholu. Obywatel Słowacji kierujący fiatem nie wymagał opieki medycznej, był trzeźwy.

Podczas niedzielnej kontroli drogowej, policjanci zatrzymali nietrzeźwego kierowcę mercedesa. W Nagawczynie, kierujący mecedesem, 42-letni mieszkaniec Łączek Kucharskich, miał w organizmie ponad 0,5 promila alkoholu. Wszyscy kierowcy, którzy podróżowali pijąc wcześniej alkohol, odpowiedzą teraz przed sądem.

Piłeś – nie jedź! – to motto, które powinno przyświecać każdemu kierowcy. Dlatego jeśli widzisz, że nietrzeźwa osoba chce prowadzić pojazd, nie pozwól na to! Uniemożliwiając jazdę pijanemu kierowcy, ochronisz przed nieszczęściem jego i tych, których może spotkać na swojej drodze.

Źródło: debica.policja.gov.pl
Zdjęcia: OSP Pilzno