Pijani kierowcy zatrzymani. Święta na drogach powiatu dębickiego

Pomimo wielu apeli, codziennych komunikatów, na drogach powiatu dębickiego wciąż zatrzymywani są nietrzeźwi kierowcy. Stanowią oni ogromne niebezpieczeństwo dla wszystkich uczestników ruchu drogowego. Każda, nawet niewielka ilość alkoholu w organizmie, wpływa na koncentrację i refleks, co może skutkować nieodwracalnymi konsekwencjami.

W sobotę przed godz. 19, policjanci zostali skierowani na interwencję na autostradzie w Paszczynie. Mieszkaniec miejscowości Tyśmienica podróżując bmw, w wyniku wystrzału opony, uderzył bariery energochłonne. 29-letni mężczyzna nie wymagał opieki medycznej. Podczas interwencji okazało się, że kierujący bmw jest pijany. Badanie alkomatem wykazało w jego organizmie ponad 1,2 promila alkoholu. Kolejne zdarzenie z udziałem nietrzeźwego kierowcy miało miejsce wczoraj około godz. 23.30 w Dębicy na ulicy Metalowców. Kierująca peugeotem wjechała na teren jednej z firm, niszcząc opuszczony szlaban. Świadkowie znajdujący się na miejscu, uniemożliwili kobiecie dalszą jazdę, wyciągając kluczyki ze stacyjki i wezwali policję. Kierującą okazała się 50-letnia mieszkanka Dębicy. Od kobiety wyczuwalny był alkohol. Kierująca peugeotem została przewieziona do dębickiej komendy, tam badanie alkomatem wykazało w jej organizmie ponad 2,5 promila alkoholu.

W obu przypadkach policjanci zatrzymali prawa jazdy kierującym, a po przebadaniu lekarskim osadzili zatrzymane osoby w areszcie dębickiej komendy. Za kierowanie w stanie nietrzeźwości grozi do 2 lat pozbawienia wolności. Policja apeluje o zdecydowaną reakcję, gdy za kierownicę wsiada osoba nietrzeźwa. Pamiętajmy, że każda ilość wypitego alkoholu obniża koncentrację, zmniejsza szybkość reakcji oraz powoduje błędną ocenę odległości i prędkości. Pijani kierowcy to śmiertelne zagrożenie na drogach.

źródło: podkarpacka.policja.gov.pl