„Trzeźwy poranek” – podsumowanie działań na terenie powiatu dębickiego

W piątek dębiccy policjanci skontrolowali trzeźwość 651 kierowców, w ramach działań „Trzeźwy poranek”. Funkcjonariusze zatrzymali 3 kierujących, którzy wsiedli za kierownicę mimo wypitego wcześniej alkoholu.

W piątek od rana dębiccy policjanci prowadzili na terenie powiatu działania pod nazwą „Trzeźwy poranek”. Celem akcji była poprawa bezpieczeństwa użytkowników dróg i eliminowanie z ruchu tych, którzy stwarzają realne zagrożenia, przede wszystkim nietrzeźwych kierowców. W ciągu kilku godzin policjanci przebadali stan trzeźwości 651 kierujących. W wyniku prowadzonych czynności funkcjonariusze ujawnili 3 kierujących, którzy pili wcześniej alkohol.

Niechlubnym rekordzistą był 39-letni mieszkaniec Łęk Dolnych kierujący volkswagenem, którego zatrzymano do kontroli w Pilźnie. Alkomat wykazał w jego organizmie ponad 1,1 promila alkoholu. Wobec kierującego mercedesem policjanci interweniowali w Golemkach. Funkcjonariusze poddali kontroli na trzeźwość 45-letniego mieszkańca miejscowości Czarna. Urządzenie wykazało w jego organizmie 0,7 promila alkoholu. Policjanci w Dębicy zatrzymali też do kontroli kierującego volkswagenem, 48-letniego mieszkańca miejscowości Mokre. Mężczyzna będzie odpowiadał za kierowanie w stanie po spożyciu alkoholu, ponieważ miał w organizmie blisko 0,4 promila alkoholu. Nietrzeźwi kierowcy stracili prawa jazdy i teraz odpowiedzą przed sądem.

źródło: KPP Dębica